אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"ביטול עסקת הפניקס - חדשות רעות לענף הביטוח הישראלי"

כך אומר היום אלון גלזר סמנכ"ל המחקר של לידר שוקי הון בראיון לכלכליסט TV בעקבות ביטול רכישת הפניקס על ידי פוסון

17.02.2016, 14:45 | כתב כלכליסט

"ביטול עסקת הפניקס - חדשות רעות לקבוצת דלק ולענף הביטוח הישראלי", כך אומר היום (ד') אלון גלזר סמנכ"ל המחקר של לידר שוקי הון בראיון לכלכליסט TV בעקבות ביטול רכישת הפניקס על ידי פוסון.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת דלק, בעלת השליטה בפניקס, הודיעה אמש כי מכירת חברת הביטוח לענקית ההחזקות הסינית פוסון, בוטלה, זאת לאחר שדורית סלינגר, המפקחת על הביטוח במשרד לא הענקיה אישור לעסקה.

הפסקת הרכישה שביקשה פוסון לבצע, נעשית לאחר שכל תנאי העסקה סוכמו זה מכבר. בשלב זה הצדדים המתינו רק לאישורה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

זו האחרונה עמדה להעניק לפוסון את היתר השליטה הסופי בהפניקס, אולם הקפיאה את הליך המכירה לאחר היעלמותו של בעלי פוסון.

 

 גלזר טוען כי "הסינים חיפשו כאן דרך להשקעות בחו"ל. אני לא חושב שהסינים רצו להשתלט על מאגר המידע של הפניקס אלא פשוט לנהל את ההשקעות שלהם בחו"ל".

"נכון לעכשיו יש מספיק זמן לקבוצת דלק למצוא קונה אבל במחיר זול יותר מממה שדובר עם פוסון." טוען גלזר והוסיף כי " אני לא אופטימי לגבי כל סקטור הביטוח הישראל - כל החברות נמצאות  ברבעון נוראי שהתחיל עם הירידות בשווקים ונמשך עם ביטוח העסקה אתמול". 

שווי המניות של דלק בהפניקס (52.3%) עומד על 1.13 מיליארד שקל, בעוד שפוסון הציעה עבורן 1.8 מיליארד שקל. מדובר בשווי הגבוה ביותר מ־60% משווי השוק של מניות אלה, וכמעט זהה לשווי של מלוא מניות הפניקס בבורסה, העומד על 2.16 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות