אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי לשכת המדען הראשי פתחו בשביתה צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

עובדי לשכת המדען הראשי פתחו בשביתה

ועד העובדים לא הצליח להגיע להסכמה לגבי המעבר מהמשרד הממשלתי לרשות הלאומית לחדשנות, שהחלה לפעול בתחילת השנה. עובדי הרשות אינם עונים לטלפונים ולמיילים, ואינם ממלאים בקשות למימון וכדומה

17.02.2016, 15:04 | מאיר אורבך

עובדי המדינה בלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה פתחו היום בשביתה, לאחר שוועד העובדים הורה להם להפסיק לעבוד בתגובה לאי הסכמה באשר למעבר מהמשרד הממשלתי לרשות הלאומית לחדשנות. מזה מספר חודשים נמצאים לשכת המדען הראשי ו-ועד העובדים של הלשכה במשא ומתן לסיכום תנאי המעבר. עובדי הרשות אינם עונים לטלפונים ולמיילים, ואינם ממלאים בקשות למימון וכדומה.

קראו עוד בכלכליסט

גורם בתעשייה אמר לכלכליסט שבעקבות הוראת הוועד החלו היום העובדים בשביתה, ובתגובה הורה האוצר לבטל את כל ההסכמות הקודמות. הרשות כוללת כ־200 עובדים. אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, יכהן כיו"ר הרשות החדשה ויפקח על עבודת המנכ"ל. 

אבי חסון. המדען הראשי, צילום: עמית שעל אבי חסון. המדען הראשי | צילום: עמית שעל אבי חסון. המדען הראשי, צילום: עמית שעל

בתחילת שנת 2016 החלה לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה לעבוד תחת המטריה של הרשות הלאומית לחדשנות. בימים אלו מנסה לשכת המדע לאתר מנכ"ל לרשות החדשה, שהחלה לפעול מעשית בתחילת השנה, אבל נמצאת כעת בשלבים של התארגנות ופועלת למעשה באותה מתכונת של לשכת המדען. תקציב לשכת המדען הראשי עמד על כ־1.5 מיליארד שקל בשנים האחרונות והוענק ב־45 מסלולים שונים לחברות וליזמים משלב הזנק ועד פרויקטי מו"פ מורכבים בחברות בוגרות.

מלשכת המדען הראשי נמסר שלעובדי המדען הראשי הוצג מתווה מעבר לרשות לחדשנות המאפשרת להם לבחור בין הישארות במשרד הכלכלה לבין מעבר לרשות החדשה עם אפשרות לחזרה למשרד בתוך שנתיים. "אנחנו נמצאים בשלב האחרון למו"מ ולא מובן לנו מדוע יו"ר ועד העובדים של משרד הכלכלה החליט להשבית את העובדים בעיתוי זה כאשר שני הצדדים עמדו לקראת חתימה על ההסכם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות