אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצעה המוזרה של הראל למתווה חדש באפריקה ישראל צילום: יובל חן

ההצעה המוזרה של הראל למתווה חדש באפריקה ישראל

המחזיקים בסדרות כ"ו וכ"ז, בהובלת חברת הביטוח, ביקשו לשנות סעיף בהסדר שהציעה החברה: החלפת תשלום המיועד למחזיקי סדרה כ"ח בשעבוד על מניות אפריקה מגורים - למרות שמניות אלה כבר משועבדות לדיסקונט

17.02.2016, 16:34 | אורן פרוינד

קבוצת מחזיקי אג"ח של אפריקה ישראלמסדרות כ"ו ו-כ"ז (המחזיקים בלמעלה מ-5%) בהובלת חברת הביטוח הראל  הגישה היום הצעה חלופית לזו של ההנהלה. ההצעה החדשה כמעט זהה לזו של אפריקה ישראל למעט בקשה אחת. במקום להקדים למחזיקי סדרה כ"ח של החברה תשלום קרן של 58 מיליון שקל בשנתיים (ממרץ 2018 לחודש מרץ 2016), הם מבקשים מהחברה להעניק להם שעבוד על מניות החברה הבת אפריקה מגורים.  

קראו עוד בכלכליסט

בכך ניסו למעשה מחזיקי סדרות כ"ו ו-כ"ז למנוע תשלום נוסף למחזיקי סדרה כ"ח. אלא שמבדיקת "כלכליסט" עולה כי מניות אפריקה מגורים משועבדות כבר במלואם לבנק דיסקונט עוד משנת 2010, כשזה מימן לדניה סיבוס את עסקת הרכישה של אפריקה מגורים תמורת 650 מיליון שקל.

נאמן האג"ח הרמטיק פרסם את ההצעה למשקיעים למרות שבפועל ההצעה החלופית אינה רלוונטית. 

מחר יתכנסו מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל במלון קראון פלאזה בתל אביב בכדי לדון בשתי ההצעות: זו של ההנהלה וזו הלא רלוונטית של המחזיקים. לאסיפה יגיע מנכ"ל החברה אברהם (נובו) נובוגרוצקי שיציג את המתווה המוצע של ההנהלה. ההצעה של אפריקה ישראל שפורסמה שלשום כוללת הסדרת החובות בחברה לתקופה של שנה על מנת למנוע מאבק בין הסדרות השונות. הטריגר למתווה הוא תשלום ריבית בהיקף של 19 מיליון שקל עבור סדרה כ"ח שמעד הפירעון שלו חל בעוד שבועיים (1 במרץ). מחזיקי האג"ח מסדרות כ"ו וכ"ז עשו "שרירים" בשבועות האחרונים מחשש להעדפת הנושים והאיצו בנאמן הרמטיק לבצע צעדים מקדימים.

מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי , צילום: אוראל כהן מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי , צילום: אוראל כהן

 

ההצעה של אפריקה למחזיקים: הקדמת תשלומים תמורת שקט תעשייתי

אפריקה הציעה למחזיקי האג"ח מסדרות כ"ו וכ"ז להקדים את תשלומי הקרן לחודש מרץ הקרוב, ובכך להשוות את מועד התשלומים בין הסדרות ולמנוע מריבות. אפריקה אינה מציעה פיצוי כלשהו (כפי שנהוג) להקדמת התשלום למועד מוקדם יותר, ומבהירה כי הריבית תשולם במועד המקורי בחודש מאי 2016.

בנוסף, באפריקה מתכוונים להקדים גם חלק מתשלום הקרן הראשון של אג"ח כ"ח, העומד על 58 מיליון שקל (הסעיף שאותו מנסים לטרפד מחזיקי סדרות כוו ז), שאמור היה לחול רק בחודש מרץ 2018. גם פה החברה אינה מציעה פיצוי עבור ההקדמה, וכן לא מוצע תשלום ריבית עבור תקופת ההקדמה.

מנגד, באפריקה מתחייבים לבצע מספר פעולות לטובת מחזיקי האג"ח שיבטיחו את מצב הנזילות בחברה. בין היתר מציעה החברה לא לשלם שום תשלום לבעל השליטה או קרובו; לא להזרים כספים לחברות בנות מבלי להודיע מראש לנאמן 21 יום קודם לכן; לא להעניק תרומות של למעלה מ-150 אלף שקל; לא לשעבד נכסים מבלי להודיע לנאמן 21 יום קודם לכן; לא לחזק מעמדו של נושה אחד מבלי להודיע לנאמן 21 יום קודם לכן; לא לבצע מכירה של נכסים מהותיים במחיר הנמוך מ-5% מערכן בספרים מבלי להודיע לנאמן 21 יום קודם לכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות