אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי הפד חששו כי הנפילות בבורסות העולם יסכנו את הכלכלה האמריקאית צילום: בלומברג

בכירי הפד חששו כי הנפילות בבורסות העולם יסכנו את הכלכלה האמריקאית

הפרוטוקולים של החלטת הריבית האחרונה של הפד מגלים חשש בקרב רוב בכירי הפד על השלכות הצניחה במחירי הסחורות על ארה"ב

17.02.2016, 21:34 | בלומברג

בכירי הפד הביעו חשש כי הנפילה במחירי הסחורות והצניחה בבורסות העולם יסכנו את הכלכלה האמריקאית - כך עולה מהפרוטוקולים של דיוני הריבית של הבנק המרכזי בארה"ב שפורסמו הערב. על פי הפרוטוקולים, רוב המצביעים במסגרת החלטת הריבית הביעו חששות מסוג כזה.

קראו עוד בכלכליסט

"המשתתפים קבעו כי ההשלכות של ההתפתחויות בשווקים על הפעילות הכלכלית הפנימית בארה"ב אינן ברורות, אך הסכימו שחוסר הוודאות גברה", צוין בפרוטוקולים של ה-FOMC, ועדת מקבלי ההחלטות של הבנק המרכזי שהתכנסה בין ה-26-27 בינואר בוושינגטון. "רבים מהמשתתפים ראו את ההתפתחויות ככאלה שיוצרות סיכון לתחזית של הפד". 

בורסת שנגחאי. הצניחה בשווקי העולם הדאיגה את חברי ה-FOMC, צילום: בלומברג בורסת שנגחאי. הצניחה בשווקי העולם הדאיגה את חברי ה-FOMC | צילום: בלומברג בורסת שנגחאי. הצניחה בשווקי העולם הדאיגה את חברי ה-FOMC, צילום: בלומברג

מקבלי ההחלטות בפד, שטענו בדצמבר כי יעלו את הריבית ארבע פעמים השנה, מיתנו את ההצהרות שלהם, על רקע הטלטלה בשווקים. יו"ר הפד ג'נט ילן, שהעידה בקונגרס בשבוע שעבר, רמזה כי הבנק המרכזי צפוי לדחות את התוכניות שלו למדיניות מוניטרית מצמצמת, כדי לבחון כיצד מגיבה הכלכלה לרוחות הרעות.

"בעוד המשתתפים המשיכו לצפות שביצוע התאמות הדרגתיות במדיניות המוניטרית יהיה הולם, הם הדגישו שהתזמון וקצב הביצוע של אותן התאמות יהיה תלוי בהתפתחויות העתידיות בכלכלה האמריקאית והשווקים הפיננסיים ובהשלכות שלהם על התחזית הכלכלית לטווח הבינוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות