אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוכשת המיועדת של הפניקס: חברת הביטוח AmTrust מארה"ב צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

הרוכשת המיועדת של הפניקס: חברת הביטוח AmTrust מארה"ב

החברה האמריקאית נסחרת בנאסד"ק בשווי של 4.57 מיליארד דולר ומעסיקה 5,100 עובדים. מוקדם יותר דיווחה דלק על חתימת מזכר הבנות למכירת הפניקס, לפיו תמכור לכל הפחות 47.5% ממניותיה

18.02.2016, 12:17 | גולן חזני

חברת הביטוח אמטראסט (AmTrust) האמריקאית היא זו  שחתמה עם קבוצת דלק על מזכר הבנות לרכישת הפניקס. החברה מנוהלת ע״י היהודי בארי זיסקינד ונסחרת בניו יורק.

AmTrust נסחרת לפי שווי של של 4.57 מיליארד דולר בנאסד"ק. מתחילת השנה צנחה המניה ב-17%. משרדי החברה ממוקדמים בניו יורק ויש לה 5,100 עובדים.  

מוקדם יותר היום דיווחה קבוצת דלק על חתימת הסכם הבנות בלתי מחייב למכירת הפניקס. שם הרוכשת הפוטנצאיאלית לא צויין בדיווח, אך נאמר בו שהיא חברה נסחרת אמריקאית בעלת פעילות בתחום הביטוח בחו"ל. סכום הרכישה מוערך בכ-1.7 מיליארד שקל.

בהתאם למכתב ההבנות, התמורה הכוללת בגין המניות הנמכרות תהיה בסכום השווה למכפלה של 87.5% מההון העצמי של הפניקס נכון ליום 31 בדצמבר 2015 בשיעור המניות הנמכרות מההון המונפק של החברה.

מחצית מהתמורה תשולם במזומן במועד השלמת העסקה והיתרה תשולם בדרך של שטר חוב מובטח שייפרע בתוך תקופה של עד 60 חודש.

הסכם הכוונות אינו מחייב אך לחברה הרוכשת ניתנה תחייבות לבלעדיות לתקופה קצובה של 30 יום.

קבוצת דלק הודיעה לפני יומיים על ביטול העסקה למכירת הפניקס לפוסון. במסגרת ההודעה הבהירה דלק כי היא בוחנת אפשרויות אחרות למכירת אחזקותיה בהפניקס מול משקיעים פוטנציאליים.

מספר גורמים שנערמו העיבו על העסקה עם הפניקס. עם אלה נמנים הירידה בשווי של הפניקס, שהפכה אותה לרכישה פחות כדאית מבחינת הסינים, הירידות החדות שנרשמו בשוק הסיני והפסימיות לגבי האפשרות שסלינגר תתן את היתר השליטה.

הפניקס הפניקס הפניקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אני, חסר הפנסיה, חושב ומשתף אתכם במחשבותי, שאולי החברה מארה"ב שמוצגת
כרוכשת פוטנציאלית של הפניקס, הינה החברה מארה"ב שעמדה בעבר לרכוש את דלק נדלן ולהציל את הפנסיה של בני ישראל... יאני, חברת קש או חברה של תשובה עם מסיכה... שאלה נוספת: אתמול מניית הפניקס ירדה חדות כתוצאה מאי רכישה ע"י הסינים. מעניין הדבר, שרבים רכשו כמויות של מניות הפניקס והפלא ופלא הן עלו היום ! האם מישהו ידע משהו ? יש רשות לניירות ערך? האם האם האם לתשובה יש רשות שמוודאת שמחירי הגז יהיו ללא שינוי 10 שנים? תמהני ומה אתכם חברי? לא נראה לכם הכל מוזר?
אחד העם , תל אביב  |  18.02.16
2.
אל דאגה. סלינגר לא תאשר אם כל עובדי הרוכשת לא עברו גיור 3 דורות לפחות
המפקחת סובלת משילוב של שכרון כח והססנות שלאמאפשרת לה לתפקד, ושוקהביטוח נראה בהתאם. כל החברות נסחרות בקצת יותר מחצי מההון העצמי. תשאלו את מנכ"ל מיקרולינק שנתבקש להביא דוחות כספיים ממשרד רו"ח רקמארבעת הגדולים (כן, היא גם רוצה לקבוע את משרד רו"ח של הרוכשת!). אגב, פוסון קיבלה בעבר אישורי שליטה הן מהרגולאטור האמריקאי והן מהרגולאטור של האיחוד האירופי, אבל לסלינגר זה מספיק, היא יודעת יותר טוב מהאמריקאים והאירופים.
יריב  |  18.02.16