אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישת מגה: 5 גופים עסקיים רכשו את מסמכי המכרז, מועד ההגשה נדחה בעשרה ימים צילום: דנה קופל

רכישת מגה: 5 גופים עסקיים רכשו את מסמכי המכרז, מועד ההגשה נדחה בעשרה ימים

לפי נאמני הרשת שבהקפאת הליכים, המועד נדחה ל-3 במרץ בשל פניות מתעניינים שונים ברכישה, שהודיעו כי יש להם צורך במספר ימים נוספים

18.02.2016, 15:32 | זוהר שחר לוי

חמישה גופים עסקיים רכשו את מסמכי המכרז לרכישת מגה, כך מעדכנים היום (ה') הנאמנים לחברה שנמצאת בתקופת הקפאת הליכים, שדחו את המועד להגשת ההצעות בעשרה ימים נוספים. לפי הנאמנים, ישנם מתעניינים נוספים בהשתתפות במכרז, חלקם גופים בינלאומיים שאינם פעילים כיום בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי ועוה"ד אמיר ברטוב ואהוד גינדס, האריכו היום את משך התקופה שבה ניתן יהיה להציע הצעות לרכישת החברה עד ל-3 במרץ. לפי הנאמנים, דחיית המועד נעשית על רקע פניות של מתעניינים שונים ברכישת הרשת שהודיעו כי יש להם צורך במספר ימים נוספים לצורך השלמת הבדיקות וסגירת המימון לצורך הגשת ההצעה.

חמישה גופים עסקיים שונים רכשו את עד כה את מסמכי המכרז המלאים, בעלות של 30 אלף שקל. טרם ידוע אם הוגשו לנאמנים הצעות קונקרטיות, אולם לרוב הצעות אלו מוגשות רק סמוך למועד הסיום.

סניף של מגה, צילום: דוד הכהן סניף של מגה | צילום: דוד הכהן סניף של מגה, צילום: דוד הכהן

בשבוע שעבר ביקשו הנאמנים להאריך בשלושה חודשים את תקופת הקפאת ההליכים ובית המשפט נעתר לבקשתם. במקביל פרסמו השלושה שני מתווים אפשריים לרכישת הרשת, כשהם מבקשים למכור את כל 127 הסניפים שלה כמקשה אחת.

המתווה הראשון, מתווה מזומן, המאפשר תשלום ראשון מינימלי בסך 150 מיליון ששקל ביום העברת הזכויות ואת היתרה בעד 12 תשלומים רבעוניים. במסגרת המתווה השני המוגדר 'מתווה תפעולי', הרוכש ישלם תשלום ראשון במזומן של 150 מיליון שקל והיתרה תוגדר כחוב עבר תפעולי, שתשולם בחמישה תשלומים רבעוניים באופן ישיר לרשימת ספקים ונותני שירותים כפי שיורו הנאמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות