אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM קונה את Truven Health Analytics בעסקה בשווי 2.6 מיליארד דולר

IBM קונה את Truven Health Analytics בעסקה בשווי 2.6 מיליארד דולר

ענקית המחשבים תשתמש במידע שמחזיקה החברה על מנת להעשיר את היכולות של פלטפורמת התבונה המלאכותית שלה, ווטסון. לאחר הרכישה תחזיק IBM במידע על כ-300 מיליון מטופלים

18.02.2016, 16:37 | עומר כביר
ענקית המחשוב IBM קונה את חברת המידע הרפואי Truven Health Analytics בעסקה בשווי 2.6 מיליארד דולר. העסקה עתידה להיסגר בתוך כמה חודשים, בכפוף לאישור רגולטורי.  

קראו עוד בכלכליסט

IBM צפויה להשתמש במידע שמחזיקה החברה, שכולל נתונים טיפולים של יותר מ-200 מיליון מטופלים, על מנת להעשיר את יכולות פלטפורמת התבונה המלאכותית שלה, ווטסון.

ווטסון. מחשב העל של IBM, צילום: יבמ ווטסון. מחשב העל של IBM | צילום: יבמ ווטסון. מחשב העל של IBM, צילום: יבמ

זוהי הרכישה הרביעית של החברה מאז הקימה את היחידה העסקית Watson Health באפריל שעבר, וסך הרכישות מגיע עתה ליותר מ-4 מיליארד דולר. לדברי IBM, ליחידה יש עתה מידע בריאות על כ-300 מיליון מטופלים, רובם בארה"ב. המידע מעובד באמצעות פלטפורמת ווטסון, שמתפקדת כעוזר דיגיטלי לרופאים ואנשים רפואה אחרים במסייע בשיפור הטיפולים ובהקטנת עלויות.

"אנחנו מוטמעים עכשיו עמוקות במערכת שירותי הבריאות", אמר סגן הנשיא הבכיר לפתרונות ומחקר, ג'ון קלי, ל"וול סטריט ג'ורנל". Truven מספקת שירותי מידע רפואי לבתי חולים וחברות תרופות, במטרה לסייע להם לקבוע את יעילות המוצרים והשירותים שלהם. קלי העריך שווטסון תוכל לנתח את המידע של החברה באופן יעיל יותר.

קלי ציין שמרבית המידע של Truven נוגע לעלויות של טיפולים רפואיים, ומשלים בכך חוסר בסוגי המידע שיש לחברה. “יש לנו עכשיו את כל סוגי המידע המרכזיים שאנחנו צריכים", הוא הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות