אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מי תכשיט חכם: בשנקר מעצבים מחשוב לביש

תלמידי המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר מציגים פרויקט הכולל שרשרת שהיא גם מתעד "סלפי הפוך" ותכשיט אודיו לשמירת המרחב הפרטי

20.02.2016, 08:03 | עוזי בלומר

תלמידי המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר הציגו השבוע פרויקט חדש של תכשיטי מחשוב לביש, שלצורך הכנתו נדרשו להתמודד עם שילוב של טכנולוגיה ועיצוב.

בין התכשיטים שהוצגו היה גם תכשיט חכם בעיצוב רוני פרל ושטפי מורווץ, שנענד על הכתף ומטרתו לשמור על המרחב הפרטי של העונד/ת, למשל תוך כדי נסיעה בקרון רכבת צפוף. התכשיט משמיע טקסט ספרותי, שעשוי לעורר עניין אצל אנשים שעומדים בקרבת מקום. אך כשהם מתקרבים כדי לשמוע טוב יותר, חיישן הקרבה שבתכשיט גורם לערבול ושיבוש הקול, ובעצם מאלץ את השומעים "לתפוס מרחק".

שרשרת הסלפי בעיצוב קטיה רביי, תמר פלאי וקרן גיספן, מתייחס לתרבות ה"סלפי", אך הופכת את זווית ההסתכלות, ומונעת את אופייה המבוים. התכשיט שנקרא Documentame מורכב ממסך ומצלמה בתוך קופסה מעוצבת שנישאת על החזה, ומצלמת באופן רנדומלי את האנשים והמראות שמופיעים בפני עונדת התכשיט. בסוף היום יכולה עונדת התכשיט לערוך את אוסף הצילומים האקראי הזה, ולהציג קולאז' של היום אותו עברה, מנקודת המבט שלה, נקודה הפוכה מ"סלפי".

עוד הוצגו בפרויקט: משקפיים מודפסים עם תאורת קריאה, תיק חכם שמאפשר לארוז רק כמות מתאימה של חפצים, תכשיט שמשנה את צורתו בתגובה לשינויי אור וחושך, ו"כדור כוכבים" מואר בנורות לד. מנחי הפרויקט הם ידידיה ון אסן, ומיכל בריל, ייעוץ וביצוע טכני: יוני עמית.

פרויקט תכשיטי מחשוב  לביש במכללת שנקר, צילום: קטיה רביי פרויקט תכשיטי מחשוב לביש במכללת שנקר | צילום: קטיה רביי פרויקט תכשיטי מחשוב  לביש במכללת שנקר, צילום: קטיה רביי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות