אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקסאוטיקה תובעת את רשת בליסימה: מכרה משקפי ריי באן מזויפים צילום: שאטרסטוק

לוקסאוטיקה תובעת את רשת בליסימה: מכרה משקפי ריי באן מזויפים

יבואנית משקפי השמש האיטלקית תובעת מיליון שקל. בטופ אופטיק, שמפעילה את רשת חנויות האופטיקה בליסימה, מכחישים את הטענות

18.02.2016, 19:16 | אורנה יפת

יצרנית משקפי השמש האיטלקית לוקסאוטיקה גרופ S P A והזכיינית שלה בארץ לוקסאוטיקה אופטיקס בע"מ הגישו תביעה לבית משפט המחוזי בלוד נגד חברת טופ אופטיק ובעליה דוד לזר, בטענה שמכרו משקפי ריי באן מזויפים.

טופ אופטיק מפעילה את רשת חנויות האופטיקה בליסימה, שעד מועד התביעה היתה לקוחה של לוקסאוטיקה. לוקסאוטיקה, בעלת מותגי משקפי השמש ריי באן, פראדה, ברברי, ג'ורג'יו ארמני ועוד, תובעת מבליסימה מיליון שקל.

השחקן טום קרוז בפרסומת לריי באן, צילום: גטי אימג השחקן טום קרוז בפרסומת לריי באן | צילום: גטי אימג' השחקן טום קרוז בפרסומת לריי באן, צילום: גטי אימג

נוסף על כך, לוקסאוטיקה דורשת להוציא צו מניעה נגד בליסימה ממכירה, שיווק והפצה של המשקפיים המהווים הפרת סימני המסחר של לוקסאוטיקה. עוד דורשת התובעת לחייב את טופ אופטיק להציג לה דו"חות וחשבונות של מלאי, חוזים, מכירות, קבלות ומחירים של המשקפיים המזויפים לשנים 2014-2016.

מהתביעה עולה, כי באפריל 2015 מצאה סוכנת של לוקסאוטיקה משקפי ריי באן מזויפים ברשת, וביקשה מבעליה דוד לזר להסיר אותם מהמדפים. בסוף 2015 שוב גילתה לוקסאוטיקה, לטענתה, כי בחנויות בליסימה נמכרים משקפיים מזויפים, והיא פנתה ליחידת הקניין הרוחני במשטרה.

על פי התביעה, בחנות היו 175 זוגות משקפיים מזויפים. "מעשים אלה מהווים סכנה ממשית לבריאות הציבור בכל הקשור לנזקים שעלולים להיגרם לעיני המשתמשים", נטען בכתב התביעה. מדוד לזר נמסר: "אני מכחיש בכל תוקף את הטענות והדברים יתבררו בבית משפט. צר לי כי חברת לוקסאוטיקה בחרה להוביל סכסוך בינינו לתביעה אישית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות