אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפט ירד מתחת ל-30 דולר לחבית; "יטפס ל-50 דולר עד סוף השנה" צילום: רויטרס

הנפט ירד מתחת ל-30 דולר לחבית; "יטפס ל-50 דולר עד סוף השנה"

הנפט נחלש היום בכ-3.7%; ראש חטיבת המחקר בסחורות של סוסייטה ג'נרל, מייק ויטנר, משדר אופטימיות נוכח השיחות על הקפאת הייצור ומעריך כי "במחצית השנייה של השנה מלאי הנפט העולמי יקטן" - ומחירו יטפס לרמה של 50 דולר לחבית

19.02.2016, 21:48 | שירות כלכליסט

הנפט נחלש היום (ו') בשיעור של 3.7% והחוזים העתידיים למסירה בחודש מרץ נקבעו על מחיר של 29.64 דולר לחבית.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, מכיוונו של בנק סוסייטה ג'נרל נשמעת אופטימיות בנוגע למחירו של הזהב השחור. השיחות האחרונות בקרב המדינות יצרניות הנפט בנוגע להקפאה אפשרית של הייצור הן סימן חיובי, גם אם לא יובילו בהכרח להסכם - כך טוען האנליסט מייק ויטנר מסוסייטה ג'נרל. "הסעודים והרוסים, ובאופן עקיף גם האיראנים, מנהלים ביניהם דיונים, כך שיש פה התחלה של התקדמות", טען ויטנר, המשמש כראש חטיבת המחקר בסחורות של הבנק בארה"ב, בראיון ל-CNBC.

מיכלית נפט איראנית. הסנקציות המערביות הוסרו, צילום: איי אף פי מיכלית נפט איראנית. הסנקציות המערביות הוסרו | צילום: איי אף פי מיכלית נפט איראנית. הסנקציות המערביות הוסרו, צילום: איי אף פי

ביום שלישי נפגשו בדוחא שרי הנפט של ונצואלה, רוסיה, סעודיה וקטאר ושוחחו על האפשרות להקפיא את הייצור במידה וכל היצרניות יסכימו לכך, אולם בשלב זה איראן לא מוכנה להצטרף להסכם. המדינה, שחוזרת רק עכשיו לשוק הנפט העולמי בעקבות הסרת הסנקציות, מתכוונת להעלות את הייצור ב-500 אלף חביות ביום.

אולם ויטנר מעריך, כי בעוד מספר חודשים "לאחר שאיראן תסיים את העלאת הייצור, היא אולי תסכים לנהל את הדיון הזה". ויטנר ממשיך וטוען, כי מחירי הנפט מושפעים מסיבות חיצוניות, בראשן סין והשווקים המתעוררים, כך שהוא מייחס פחות חשיבות להשפעה של הקפאת ייצור על המחירים.

לפי התחזית של ויטנר, ייצור פצלי הנפט "יתפוס תנופה" ויעלה את מחירי הנפט לרמה של 50 דולר עד סוף השנה הנוכחית. "במחצית השנייה של השנה, מלאי הנפט העולמי יקטן", הוא מסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות