אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

השמאי הממשלתי: מחירי הדירות עלו ב-2.5% ברבעון הרביעי; בכל 2015 - עלו ב-8%

בשיא העליות מחזיקות באר שבע ואשקלון עם זינוק של 15%. בת"א נרשמה עלייה של 4% ובירושלים 2%. ראו טבלה: כמה עלו דירות 4 חדרים ב-16 ערים ברחבי הארץ

21.02.2016, 10:38 | אמיתי גזית

ברבעון הרביעי של 2015 נרשם זינוק של 8% במחירי הדירות בישראל, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014, ועליה של 2.5% בהשוואה לרבעון שקדם לו, כך קובע השמאי הממשלתי טל אלדרוטי בסקירתו הרבעונית.

אלדרוטי בוחן מחירי דירות 4 חדרים, שהן המוצר הנפוץ בשוק, ב-16 הערים הגדולות בארץ. מסקירתו עולה כי בכל אחת מהערים שנבדקו נרשמה עליית מחירים. בולטות במיוחד אשקלון ובאר שבע עם זינוק של 15% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014 ועלייה של 4% באשקלון בהשוואה לרבעון הקדום, ו-2% בבאר שבע.

באר שבע, צילום: שאטרסטוק באר שבע | צילום: שאטרסטוק באר שבע, צילום: שאטרסטוק

 

 

בהרצליה ובחולון נרשמה עליה של 11% לעומת שנה שעבר, במודיעין 9%, ובנתניה 8%. עליית מחירים מתונה יחסית נרשמה בירושלים – 3% בהשוואה ל-2014, ו-2% בהשוואה לרבעון הקודם. בתל אביב המחירים עלו ב-4% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014, וב-5% בהשוואה לרבעון הקודם.

אלדורטי מסביר בסקירתו כי הסיבה לעליית המחירים נובעת מרמת צפייה נמוכה להשתנות שער הריבית הריאלית, ויחד עם זאת העדרם של אפיקי השקעה אחרים. בנוסף מציין אלדרוטי כי הוא מעריך שהציבור מבין כי התוכנית לפתרון משבר הדיור- מחיר למשתכן- רלוונטית רק לחלק מהציבור ובשל כך היו מי שהחליטו לא להמתין להבשלתה ולרכוש דירות כבר כעת.

מלאי הדירות החדשות הבלתי מכורות נכון לחודש דצמבר 2015 , עומד על כ- 28,400 יח"ד. בחודש דצמבר 2015 נרשמה עליה בהיקף נטילת משכנתאות לעומת נובמבר 2015 ולעומת דצמבר אשתקד שעמד על 5.6 מליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
מגיב 6, הוצאת לי את המילים מהפה
בשנים האחרונות, רמת החיים בישראל יחסית לעולם, עלתה, ועם מתווה הגז , היא תעלה יותר בשנים הקרובות. כל אלה שאומרים שבחו"ל טוב יותר, טועים ומטעים. החיים בחו" גם במדינות המפותחות ביותר קשים ותובעניים, ולא תמיד מקבלים את התמורה. נכון לישראל יש שתי בעיות כואבות במיוחד: המצב הביטחוני, והעובדה ש40 אחוז מהאוכלוסיה לא עובדים או לא מדווחים לרשויות המס. לגבי המצב הביטחוני, המדינה למדה להפיק את המאכסימום (הייטק, ויצוא ביטחוני). לגבי העבודה וההשתתפות של החרדים והערבים, זה מצב שמשתפר בהדרגה, אבל זו הנקודה היחידה שעושה לי לא טוב.
ירון  |  22.02.16
9.
למגיב 6
אתה בדיוק מסתכל על "האגורות". יציאה לחו"ל?? כמה זה כבר עולה? 10K לזוג לאחלה חופשה באירופה. עם חברות הלואו קוסט זה מגיע לפחות מזה. מכונית חדשה? כמה זה עולה? רכב מיני חדש יכול להעלות רק 50K. דירות נחטפות? על ידי מי? על ידי כאלה שיש להם הון!!! לא על ידי העשירים שיוצאים פעם בשנה לסופ"ש בפראג. דירות בצפון או בדרום? לטובת מה? לטובת השקעה? אם כבר השקעה אז אני אעדיף להשקיע מעבר לים. הרי אין לי מה לחפש בצפון או בדרום. אני עובד במרכז ת"א והגישה מהצפון ומהדרום "הזול" היא לא הגיונית (בלשון המעטה). אוכל בשפע ובאיכות הכי גבוהה? הרשה לי לגחך. האיכות היא נגזרת של מחיר. שפע? נגזרת של הכיס שלך. באירופה תוכל לקנות יותר אוכל במשכורת שתקבל וגם אוכל איכותי בזול מכאן. בריאות כמעט בחינם? חחחח. אני משלם ככה: מעל 1000 שקלים במשכורת על ביטוח בריאות. כ-100+ שקלים לחודש על מכבי. כ-150 שקלים על ביטוח בריאות פרטי מהעבודה. כל זה זה פר בנאדם. שאני מגיע לבדיקה אני משלם אקסטרה (תסתכל בחשבונית) ושאתה משלם על תרופות אתה משלם הרבה יותר (פעם ראית כמה עולה אקמול בארה"ב?) - בקיצור אם תעשה שקלול אתה תראה שזה ממש ממש ממש לא חינם. צבא הכי טוב? זו דעתך בלבד. הצבא שלנו למוד ניסיון וקשה לכמת האם הוא טוב או לא. מה שכן, הוא דורש המון תקציבים. צבא מקצועי היה צבא טוב יותר אבל לא בטוח שזה הכיוון של המדינה. דמוקרטיה הכי אמיתית בעולם - בזה אתה צודק. יש כאן דמוקרטיה שבהרבה מקומות בעולם אין (ראה מקרה חנין זועבי). ארץ יפה ונהדרת - אף אחד לא אמר שלא. אפשר להסתכל על הכל אחרת אבל אי אפשר לייפות את כל המציאות. בסוף החודש אנשים מבינים שככל שעובר הזמן נשאר פחות כסף בכיס על אותה התמורה.
עם סגולה  |  21.02.16
לכל התגובות