אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדען הראשי של יאהו פורש, יואל מארק הישראלית תחליף אותו צילום: אלעד גרשגורן

המדען הראשי של יאהו פורש, יואל מארק הישראלית תחליף אותו

רון ברכמן, שניהל את מעבדות המחקר של יאהו, פורש מתפקידו והחברה מפצלת את פעילות המעבדות. מי שעמדה בראש מעבדות המחקר של החברה בחיפה תקבל לידיה את ניהול צוותי המחקר הנותרים

21.02.2016, 13:55 | מאיר אורבך

יאהו ממשיכה להתפרק מנכסיה ושני בכירים נוספים, רון ברכמן, מנהל מעבדות המחקר והמדען הראשי של החברה, וריקרדו באזה-יאטס, סגן נשיא למחקר פורשים מהחברה. הפרישה של השניים מגיעה על רקע השינויים הרבים שעובדים על החברה, לרבות סגירת המגזינים שלה ואף מכירת פעילות האינטרנט בטווח הקרוב. 

קראו עוד בכלכליסט

הישראלית יואל מרק, מנהלת מעבדות המחקר של יאהו בחיפה, תמלא חלק מהתפקידים של השניים ותמונה לסגן נשיא למחקר. בפרסום שלה בטאמבלר כתבה מארק שהמטרה היא להפוך את יאהו לחברה ממוקדת יותר ולהאיץ את קצב פיתוח המוצרים שלה. אחד השינויים המרכזיים יהיה, למעשה, פיצול מעבדות המחקר. חלק מהצוותים יוטמעו במחלקת פיתוח המוצרים של החברה וחלקם ישארו עצמאיים ויעבדו בצורה אוטונומית.

מימין: יואל מארק ורון ברכמן, צילום: אלעד גרשגורן מימין: יואל מארק ורון ברכמן | צילום: אלעד גרשגורן מימין: יואל מארק ורון ברכמן, צילום: אלעד גרשגורן

צוותי המחקר משני הסוגים יהיו חלק מקבוצה שתיקרא Yahoo Research, אשר תהיה אחראית על כל הצד המדעי של פעילות החברה. בעקבות השינויים תנהל יואל מארק את כל הפעילות של צוותים אלה, לצד בכירים נוספים ביאהו.

ההצהרה על צמצום פעילות המעבדות מגיעה כמה שבועות לאחר ההכרזה של יאהו כי תפטר 15% מכוח האדם בחברה, ובמקביל להקמתה של "מועצת בדיקה אסטרטגית" שתבחן את המשך דרכה של החברה המתפוררת.

בראיון שנתן ל"כלכליסט" בעבר, אמר ברכמן "כשאתר יאהו הוקם בשנות התשעים בידי ג'רי יאנג ודיוויד פילו, הוא נקרא במקור 'המדריך של ג'רי ודיוויד לרשת'. זה עדיין מה שאנחנו מנסים להיות: מדריך כיפי וחדשני לצרכים השונים של המשתמש, החל בחדשות, דרך בידור וחיפוש ועד תכנון טיולים", אנחנו בונים פלטפורמה שתתאים לכל שינוי, בין שהיא תיצרך באמצעות מובייל ובין שבאמצעות מוצרי אינטרנט הדברים, מתוך הבנה שאנחנו לא באמת יודעים איך תיראה הרשת בעוד עשור".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות