אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר: לחייב את ברמלי לחשוף חשבונות פרטיים בשוויץ ואוסטריה צילום: אוראל כהן

הכנ"ר: לחייב את ברמלי לחשוף חשבונות פרטיים בשוויץ ואוסטריה

הכנ"ר ציין בפנייה לביהמ"ש כי מפרק רוביקון וקלע חשף תשתית עובדתית, לפיה בוצעו העברות כספים של מיליוני שקלים בין החברות לחשבונות פרטיים של ברמלי בחו"ל וביניהם של חברת סינגה מינגה הסינגפורית

21.02.2016, 16:12 | תומר גנון

כונס הנכסים הרשמי שבמשרד המשפטים (הכנ"ר) תומך בבקשתו של מפרק רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר, לחייב את בעל השליטה בחברות, אמיר ברמלי, לחשוף את כל המידע שברשותו על חשבונות בנק פרטיים וסודיים שבבעלותו בחו"ל. כך עולה מתגובה שהגיש היום בא כוחו של הכנ"ר, אביעד בללתי, לבית המשפט המחוזי בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשלושה חשבונות בנק שעל פי מסמכים שהגיש המפרק לבית המשפט, לא נחשפו על ידי ברמלי בתצהיר נכסים. חשבון אחד על שם חברת סינגה מינגה הסינגפורית שבבעלות ברמלי בבנק מיינל האוסטרי; חשבון פרטי נוסף על שמו של ברמלי באותו בנק; וכן חשבון על שמו של ברמלי בקרדיט סוויס השוויצרי.

אמיר ברמלי, צילום: אריאל שרוסטר אמיר ברמלי | צילום: אריאל שרוסטר אמיר ברמלי, צילום: אריאל שרוסטר

ברמלי החשוד בגניבה ומרמת משקיעים זומן לאחרונה לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בפרקליטות. על פי דו"ח המפרק של החברות שבשליטתו אשר קרסו, הן הותירו חובות של 296 מיליון שקלים למאות משקיעים. במסגרת הליך הפירוק, הורה שופט הפירוקים, איתן אורנשטיין, לברמלי להגיש תצהיר נכסים אישי.

אלא שמחקירה שביצע המפרק עולה שברמלי לא חשף לכאורה את כל הנכסים שבבעלותו. על פי מסמכים שאיתר המפרק והוגשו לבית המשפט, ברמלי מחזיק חשבון בנק פרטי בסניף וינה של בנק מיינל (MEINL) האוסטרי, שבאמצעותו משך מרוביקון 1 מיליון ליש"ט (כ-6 מיליון שקלים) ב-7.1.15. יומיים לאחר מכן (9.1.15) העביר ברמלי מהחשבון רק חלק מהסכום, 1 מיליון יורו (4.68 מיליון שקלים), לחשבון של רוביקון בבנק הפועלים בישראל.

"עינינו הרואות", כתב חבר לבית המשפט בבקשתו לחייב את ברמלי לחשוף את המידע, "כי בין ברמלי באמצעות חשבונות הרשומים על שמו באופן אישי בחו"ל, לבין רוביקון (באמצעות חשבונותיה בארץ ובחו"ל), בוצעו העברות כספים שמהותן בשלב זה אינה ברורה דיה, אולם הן מחייבות בדיקה דחופה באשר למקור הכספים, בדיקת העברות נוספות וכו'".

הכנ"ר כאמור תומך בעמדת המפרק. "מדובר בדרישה לגיטימית, שכן עסקינן באשכול רחב של חברות כאשר בעל השליטה הצהיר לא פעם כי כל הפעילויות העסקיות בוצעו עבור רוביקון, ואף יש לקחת בחשבון שהדרישה להגשת תצהיר באה לאחר שהמנהל המיוחד הציג תשתית עובדתית לגבי חשבונות בנק ספציפיים אשר לגביהם יש חשד כי בוצעו פעולות עבור רוביקון. לכן קיימת חשיבות רבה לתת בידי המנהל המיוחד את כל הכלים האפשריים, על מנת לבחון ולהבין את דרכי הפעילות של רוביקון, ובכלל זה התחקות אחר נכסיה".

חבר, אגב, ביקש לקבל מידע על החשבונות 10 שנים אחורה. הכנ"ר סבור כי "ייתכן ותקופה זו ארוכה מעבר לסביר, והכנ"ר יותיר עניין זה לשיקול דעתו של בית המשפט".

טרם נתנה החלטתו של אורנשטיין בבקשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות