אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה להחשכה: עידן פלוס לכל מנויי yes צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

תשובה להחשכה: עידן פלוס לכל מנויי yes

חברת הלוויין תשקיע 32 מיליון שקל בתוכנית לחלוקת ממירי עידן פלוס ללקוחות במקרה שהערוצים 2 ו־10 יממשו את האיום ויחסמו את שידוריהם לממירי yes

22.02.2016, 06:51 | אלירן מלכי

חברת הלוויין yes הכינה תוכנית גיבוי למקרה שהזכייניות קשת, רשת וערוץ 10 יממשו את איומן להחשיך את שידוריהן באפיקים שמעבירה yes למנויה, כך נודע ל"כלכליסט".

תוכנית הגיבוי של החברה, שעלותה עומדת על 32 מיליון שקל, היא לספק לכל מנויה ממירי עידן פלוס על חשבונה ובכך לרוקן מתוכן את הסנקציה המתוכננת של ערוצי הברודקסט.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, זכייניות ערוצי 2 וערוץ 10 איחדו כוחות והחליטו כי אין סיבה שהשידורים שלהם יועברו לחברות הכבלים והלוויין ללא תשלום.

בערוצי הברודקסט מתבססים על ריב מתוקשר בין ערוץ הברודקסט האמריקאי CBS לספקית הכבלים Time Warner בארה"ב. טיים וורנר נותקה משידורי CBS בערים ניו יורק, דאלאס ולוס אנג'לס, בעקבות אי־הסכמתה לשלם תמורת השידור.

יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10, צילום: אוראל כהן יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10 | צילום: אוראל כהן יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10, צילום: אוראל כהן

מנויי טיים וורנר החלו לנטוש את החברה בעקבות ניתוקם מערוץ CBS, ומניית רשת הכבלים החלה לצנוח. לאחר כמה שבועות של אובדן מנויים ניצח הכסף את האגו, ובחברה הגיעו להסדר עם CBS.

נערכים לכל תרחיש

לאחר שהאיום להחשכת המסכים הגיע לסדר היום הציבורי, החליטו ב־yes להכין תוכנית אסטרטגית להתמודדות עם המצב שעלול להיווצר.

התוכנית כוללת חלוקה מסודרת של ממירי עידן פלוס על חשבון yes, והתכנון כולל פרטים כמו איוש צוותי החלוקה והסברים להתקנה, ואפילו הערכת עלויות. בחברה חישבו שרכישת הממירים וחלוקתם תסתכם בעלות של 50 שקל למנוי.

לפי התוכנית, המבצע להפצת הממירים ולחיבור המנויים לשידורי הערוצים 2 ו־10 צפוי להימשך כמה שבועות ובסופם, מעריכים ב־yes, יצליחו לחבר את כל לקוחות החברה לשידורים של ערוצי הברודקסט.

לצורך "מבצע החיבור" מתכוונים ב־yes להיעזר בחברות שליחים, והצפי הוא שכל שליח יוכל לחבר עשרות לקוחות ביום.

HOT ו־yes מחויבות בחוק להעביר את השידורים של ערוצי הברודקסט ללא תשלום נוסף. במקביל, ערוצי הברודקסט אינם רשאים לדרוש תשלום תמורת שידוריהם. אלא שהערוצים 2 ו־10 פנו למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר בבקשה לשנות את החוק כך שהם לא יחויבו להעביר את שידוריהם לספקי הכבלים והלוויין ללא תשלום.

לייצר תוכן עולה כסף

קברניטי הערוצים המסחריים הסבירו שאין הצדקה שיספקו חינם את התוכן היקר שהם מפיקים.

בחברת yes מבהירים שאם אכן תסכים המדינה לשנות את החוק בהתאם לבקשת זכייניות ערוץ 2 וערוץ 10, הם ידרשו תשלום תמורת שידורי הערוצים ללא העלות שהזכייניות קיבלו מ־yes עד היום.

בחברת HOT, לעומת זאת, לא נערכו לפתרון במצב של החשכת המסך והם מקווים להגיע להסכמות עם ערוצי הברודקסט שיסירו את האיום הזה.

רשת, קשת וערוץ 10 סירבו להגיב על תוכנית המגירה של yes.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

76.
הלוואי שיחשיכו את המסכים
גם ככה מה נותנים לנו הערוצים האלה ערוץ 2 ו 10 אחד נותן לי אח הגדול תוכנית מפגרת לגמריי הישרדות שרק מראה לי כל פעם מחדש שבני אדם הם סוג של חיות וחדשות שחוזר על עצמו כמו תקליט אין שום דבר טוב בערוצים האלה אז עדיף שהם לא יהיו גם ככה הכל שם זה חד צדדי לא באמת שואלים את האזרח מה הוא רוצה לראות אלא פשוט משדרים לו מה שבא להם ושלא נדבר על הפירסומות 7 דק 6 דק פשוט לגחך אל דאגה גם ככה יש הכל באינטרנט ונזיל לכל אחד אז מה זה משנה חדשות שומעים כל הזמן לגביי שאר חח פשוט מדברים על זה בכל מקום אז תמיד אפשרי להיות מעודכנים חומר למחשבה ערוצי השמאל
יחזקאל , ירושלים  |  24.02.16
לכל התגובות