אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירי שחר סוגר את הסניף הראשון של רשת "אחד" צילום: אוראל כהן

אירי שחר סוגר את הסניף הראשון של רשת "אחד"

הרשת שהציעה מותג אחד בכל קטגוריית מוצרים, לא הביאה את הצרכן המקומי והסניף ברעננה נסגר. לרשת יישאר סניף אחד בלבד בנתניה

22.02.2016, 08:22 | נורית קדוש

שנה אחרי שפתח אירי שחר בקול תרועה את הסניף הראשון של רשת אחד, שהקים עם המיליארדר יצחק מירילשווילי, תיסגר החנות ברעננה בחודש הבא, ולרשת יישאר סניף אחד בלבד בנתניה. כמו כן שחר מקפיא את תוכנית ההתרחבות של הרשת שפעלה לאתר נכסים ברמלה, בלוד, בגבעת שמואל ובקריות, מה שעשוי להעיד על כוונתו לצאת מהפעילות.

"קיוויתי שהצרכנים יחבקו את הקונספט החדש שמצליח באירופה, אבל זה לא קרה", אמר שחר ל"כלכליסט". לדבריו, בחודשים האחרונים ביצעה הרשת התאמות בפורמט המבוסס על מוצרים של מותגים קטנים ועל מוצר אחד בכל קטגוריה, אך ללא הועיל. "הכנסנו מותגים נוספים והיה שיפור בתוצאות, אבל השכירות היתה גבוהה מדי: 130 שקל למ"ר".

סניף אחד ברעננה, צילום: אוראל כהן סניף אחד ברעננה | צילום: אוראל כהן סניף אחד ברעננה, צילום: אוראל כהן

פתיחת החנות ברעננה בינואר אשתקד, בהצהרה שהכוונה לפתוח סניף בכל רבעון, עוררה תקוות לשינוי מהותי בשוק קמעונאות המזון. כחודשיים לאחר פתיחת החנות הראשונה הכפיל שחר את מספר הספקים ל־80 והגדיל את מגוון המוצרים מ־700 ל־1,500, אך לא היה די בכך לצרכנים שרגילים למגוון של עשרות אלפי מוצרים ברשתות מתחרות. במרץ שעבר דיווח שחר שהמכירות בחודשי הפעילות הראשונים של הסניף הראשון, שהשתרע על 770 מ"ר, הגיעו ל־1.925 מיליון שקל בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות