אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים עוד סיבוב: רועי ורמוס ושלומי ברכה בדרך להקים קרן חדשה צילום: יובל חן

רוצים עוד סיבוב: רועי ורמוס ושלומי ברכה בדרך להקים קרן חדשה

מנכ"ל פסגות לשעבר ושותפו גייסו בתוך שנתיים 600 מיליון שקל לקרן נוקד, אך לא מסתפקים בה. לכלכליסט נודע כי בכוונתם לפתוח קרן שתתמחה בהשקעה במניות ולכן גייסו את מנהל השקעות כספי עמיתים בהפניקס

22.02.2016, 08:01 | רחלי בינדמן

רועי ורמוס ושלומי ברכה מבקשים לשחזר את הצלחתה של קרן הגידור נוקד שבניהולם ולהקים קרן גידור חדשה, כך נודע ל"כלכליסט". בספטמבר 2013 הקימו ורמוס, המנכ"ל המיתולוגי של פסגות, וברכה, ששימש מנכ"ל חברת הגמל ומנהל ההשקעות הראשי של פסגות, את קרן נוקד. זו הצליחה לגייס מאז הקמתה סכום הנחשב למשמעותי בעולם קרנות הגידור — 600 מיליון שקל.

נוקד היא קרן פתוחה שביכולתה להשקיע הן באג"ח והן במניות. הקרן סיימה את 2015 בתשואה פנטסטית של 16% (נטו אחרי דמי ניהול) לעומת 2% בלבד שרשם מדד ת"א־100.

קראו עוד בכלכליסט

לפתוח עוד קרן כדי להתרכז באפיק אחד

קרן נוקד מתמחה בהשקעה באגרות חוב במצוקה תוך איתור עיוותים המצויים בשוק וניצולם. הקרן רוכשת נתח משמעותי מהאג"ח במחירים נמוכים ולוקחת חלק אקטיבי בהתנהלותם של בעלי החוב מול החברה.

לצד זאת היא מבצעת השקעה סלקטיבית במניות שונות. אלה כוללות מניות בארץ ומניות בחו"ל של חברות בעלות אוריינטציה ישראלית, כמו לדוגמה מניית חברת ההימורים המקוונים 888.

 , צילומים: יובל חן, תומי הרפז צילומים: יובל חן, תומי הרפז  , צילומים: יובל חן, תומי הרפז

להבדיל מקרנות פרייבט אקוויטי, לקרן גידור אין מועד סיום פעילות והיא יכולה לכאורה לפעול לנצח ולגייס משקיעים בכל עת. אלא שהשניים החליטו לבחון אפשרות לפתוח קרן חדשה במטרה שתתמחה באפיק מסוים, ככל הנראה בהשקעה במניות. זאת בעוד נוקד תמשיך להשקיע הן באפיק זה והן באג"ח.

זו גם הסיבה שבאחרונה גייסו השניים לשורותיהם את שי יצחקי, כפי שנחשף לראשונה באתר "כלכליסט". יצחקי הוא מנהל השקעות כספי עמיתים בחברת הביטוח הפניקס, ונחשב למנהל מוערך. יחד עם רועי יקיר, מנהל ההשקעות הראשי של הפניקס, הביא יצחקי את החברה להובלה בתשואות הפנסיה ובביטוחי המנהלים בטווח של השנה ושלוש השנים האחרונות. נוקד מעסיקה אנליסט נוסף, אסף קדם, וכן מנהל השקעות וסוחר, אסף רוזנברג.

בדומה לקרנות אחרות בתחום, הקרן יכולה לגייס בשנה 35 משקיעים שאינם מתוחכמים בלבד. מנגד, אין לה מגבלה על גיוס משקיעים "כשירים" — כלומר כאלה המציגים פעילות משמעותית בשוק והון עצמי מהותי. מכיוון שהסכום המינימלי להשקעה בקרן הוא מיליון דולר, ועל פי רוב המשקיעים שמצטרפים לקרנות מביאים סכומים גבוהים יותר, ממילא רוב המשקיעים נחשבים ל"כשירים".

ברכה מונה לדירקטור בפולאר תקשורת

בתוך כך נודע כי שלומי ברכה מונה לדירקטור בחברת פולאר תקשורת. זאת לאחר שבשבוע שעבר דווח כי החברה נרכשה על ידי חברת נדל"ן הולנדית בשם Meijer Realty Partners, שצפויה לצקת לתוך החברה פעילות נדל"ן מניב.

ורמוס וברכה הקימו את קרן נוקד רק לאחר שהפרקליטות החליטה ביולי 2013 לסגור את התיק נגד ורמוס ולא להגיש נגדו כתב אישום. זאת בעקבות חקירת רשות ני"ע בחשד להונאות לכאורה בתיק הנוסטרו של בית ההשקעות פסגות. שלוש שנים וחצי קודם לכן נאלץ ורמוס להתפטר מתפקידו כמנכ"ל פסגות במסגרת עסקה שנסגרה בין רשות ני"ע וקרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות.

הרשות, שנוהלה אז על ידי זוהר גושן, המליצה להגיש גם נגד ורמוס כתב אישום בפרשה. לאחר עינוי דין ארוך שבמהלכו ורמוס לא יכול היה לכהן כנושא משרה בבית השקעות, נסגר התיק נגדו בקול ענות חלושה. בתמורה הוא נאלץ לשלם קנס בגובה חצי מיליון שקל.

אף על פי שוורמוס יכול היה לפתוח קרן גידור עוד קודם לכן, שכן אין מדובר בגוף הנתון תחת פיקוח, הוא המתין לטיהור שמו ואז השיק עם הקרן עם ברכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות