אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הורה על סגירת גן הארועים "הטירה בגעש" באופן מיידי צילום: עמית שעל

בית המשפט הורה על סגירת גן הארועים "הטירה בגעש" באופן מיידי

הגן פועל במשך שנים ללא רישיון עסק ועל קרקע שיעודה חקלאי; בעלי הגן טענו כי סגירת הגן תפגע בפרנסתן של משפחות רבות, אך בהחלטה ציין ביהמ"ש כי שלטון החוק והשיקול של שמירה על כלל הציבור גוברים

22.02.2016, 10:42 | דותן לוי

בימ"ש השלום בנתניה הורה על סגירת גן הארועים "הטירה בגעש", הפועל שנים ארוכות ללא רישיון עסק ועל קרקע שייעודה חקלאי. בהחלטה דחה בית המשפט את בקשתם של בעלי הגן לדחות את מועד ביצוע צו הפסקת השימוש וצו סגירת גן האירועים שניתנו, כך שהמשמעות בפועל היא סגירה מיידית של הגן.

גן הארועים המוחזק על ידי חברת "הטירה בגעש" הורשע בבית המשפט בשני כתבי אישום - האחד, ניהול עסק ללא רישיון והשני, שימוש חורג ללא היתר למטרת גן אירועים. מאז הגשת כתבי האישום, טרם אושרה תכנית המאפשרת שימוש בקרקע למטרת גן אירועים וטרם ניתן לו היתר בנייה. כלומר, נכון לעכשיו, ייעוד הקרקע עליו פועל הגן הינו חקלאי.

כבר בשנת 2010 הורה בית המשפט על איסור השימוש ועל סגירת המקום לאחר תקופה של 15 חודשים, אלא שבעקבות ההחלטה, החברה המחזיקה בגן עתרה לבית המשפט כדי לדחות את הצווים ואכן הצליחה בכך מספר פעמים.

גן אירועים "הטירה בגעש". סגירה מיידית, צילום: עמית שעל גן אירועים "הטירה בגעש". סגירה מיידית | צילום: עמית שעל גן אירועים "הטירה בגעש". סגירה מיידית, צילום: עמית שעל

בהמשך, החברה ביקשה לדחות את ביצוע הצווים פעם נוספת ולאפשר את המשך הפעלת גן האירועים לתקופה של 18 חודשים נוספים לפחות, אך בחודש נובמבר 2015 דחה בית המשפט את בקשתה. על החלטה זו הגישה החברה בקשה לעיון חוזר שכאמור נשללה על ידי בית המשפט.

בהחלטה נכתב, כי "אין חולק כי עד לעצם היום הזה התוכנית טרם הופקדה וכי מדובר בקרקע אשר ייעודה חקלאי. על המבקשת הנטל להוכיח כי אכן השגת היתר הוא "בהישג יד מיידי". אחרי שהפכתי והפכתי בבקשה, בטיעוני המבקשת ובכל המסמכים שצורפו לרבות החלטות הועדות השונות, לא שוכנעתי כי אכן ההיתר הינו בהישג יד מיידי".

בית המשפט התייחס לטענות שהועלו כי סגירת הגן תפגע בפרנסתן של משפחות רבות וכתב, "מדובר באינטרסים מנוגדים של פגיעה בפרנסת העובדים אל מול פגיעה בחוק ובשלטון החוק אשר בא למעשה להגן על יתר הציבור... שיקול זה אינו יכול לבסס מתן ארכות נוספות".

קו המדיניות הנוכחית הוא זה שמאפיין את החלטות בית המשפט בשנים האחרונות בהן נסגרו גני ארועים רבים שפעלו בעיקר במרחב הכפרי ועל קרקעות חקלאיות. בעקבות כך ועל מנת למנוע עוגמת נפש לזוגות שעומדים להתחתן, אף פורסמה בעבר רשימה של כלל גני הארועים הפועלים ללא רישיון ועשויים להסגר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות