אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזיבה דרמטית בהפניקס: מספר 2 שמעון קלמן הודיע על התפטרותו צילום: עמית שעל

עזיבה דרמטית בהפניקס: מספר 2 שמעון קלמן הודיע על התפטרותו

קלמן, משנה בכיר למנכ"ל אייל לפידות, שקל לעבור לכלל ביטוח לפני כשלוש שנים, אך שוכנע להישאר בחברה - בין היתר בזכות חבילת אופציות משופרת. תעשיית הביטוח מופתעת מהודעת ההתפטרות

22.02.2016, 11:22 | רחלי בינדמן

שמעון קלמן, משנה בכיר למנכ"ל הפניקסאייל לפידות הודיע במפתיע על התפטרותו. מדובר בעזיבה דרמטית של דמות מפתח בחברה, המכהן גם כמנהל חטיבת המטה והפיננסים.  

קראו עוד בכלכליסט

שמו של קלמן נקשר בעבר כמועמד אפשרי לתפקיד המפקח על שוק ההון. הוא נחשב דמות מוערכת מאד בענף הביטוח. קלמן גוייס על ידי אייל לפידות באוגוסט 2009,  לאחר שהתפטר מתפקידו כראש תחום הכספים של חברת הביטוח המתחרה מגדל - תפקיד שבו כיהן עשר שנים. את תפקידו במגדל עזב על רגע אי הסכמות עם המנכ"ל דאז יונל כהן שהוביל שינוי מבני בחברה.

לפני כשלוש שנים, לאחר שאיזי כהן, מנכ"ל מגדל לשעבר, מונה לתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח, אחת הדמויות הראשונות שביקש לגייס היה קלמן, שאותו רצה למנות כמשנה שלו. קלמן כבר הביע נכונות לעזוב אךבשעתו הצליח לפידות לשכנע אותו להישאר בהפניקס, בין היתר בסיוע  חבילת אופציות נדיבה.

החבילה שהוענקה אז לקלמן החליפה חבילת אופציות קודמת שמחיר המימוש שלהן היה רחוק ממחיר המניה של הפניקס בבורסה. מדובר היה באופציות בשווי של 2.28 מיליון שקל. מחיר המימוש בהן הוענקו האופציות היה רחוק ב-2% בלבד משווי השוק של הפניקס באותה עת.

בענף הביטוח מופתעים מאד מעזיבתו של קלמן, שמתרחשת בסמוך לכשלון העסקה למכירתה של הפניקס שבשליטת קבוצת דלק לידי קבוצת פוסון הסינית. בשבוע שעבר הודיעה קבוצת דלק כי חברת הביטוח האמריקאית Amtrust בוחנת כעת את רכישת השליטה בהפניקס.

מהפניקס נמסר בתגובה: "אתמול הודיע שמעון קלמן למנכ"ל החברה, אייל לפידות, על רצונו לפרוש מן החברה לאחר שש וחצי שנים בתפקיד. שמעון תרם רבות לפיתוחה והישגיה של החברה בשנות כהונתו. מנכ"ל החברה הודה לשמעון על תרומתו הרבה לחברה ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו".

שמעון קלמן
שמעון קלמן צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות