אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הכנסת תמר זנדברג פנתה ליועמ"ש: "יש חשדות לשחיתות בהתאחדות לכדורגל"

חברת הכנסת תמר זנדברג פנתה ליועמ"ש: "יש חשדות לשחיתות בהתאחדות לכדורגל"

זנדברג מבקשת לחקור את תשלום היתר של ההתאחדות לכדורגל לקבוצות, שהוביל לגירעון ענק בקופתה

22.02.2016, 16:33 | שירות כלכליסט

חברת הכנסת תמר זנדברג פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, במטרה שיחקור את תשלום היתר של ההתאחדות לכדורגל לקבוצות, שהוביל לגרעון ענק.

קראו עוד בכלכליסט

אבי לוזון. זנדברג ליועמ"ש: "במסגרת מנגנון ההעברות הכוזב לכאורה, הועברו מיליוני שקלים לקבוצת מכבי פתח תקווה, שבבעלות אחיו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל באותם זמנים, ואשר בה כיהנו בעלי תפקידים בני משפחתו הקרובים", צילום: ראובן שוורץ אבי לוזון. זנדברג ליועמ"ש: "במסגרת מנגנון ההעברות הכוזב לכאורה, הועברו מיליוני שקלים לקבוצת מכבי פתח תקווה, שבבעלות אחיו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל באותם זמנים, ואשר בה כיהנו בעלי תפקידים בני משפחתו הקרובים" | צילום: ראובן שוורץ אבי לוזון. זנדברג ליועמ"ש: "במסגרת מנגנון ההעברות הכוזב לכאורה, הועברו מיליוני שקלים לקבוצת מכבי פתח תקווה, שבבעלות אחיו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל באותם זמנים, ואשר בה כיהנו בעלי תפקידים בני משפחתו הקרובים", צילום: ראובן שוורץ

זנדרג כתבה: "אני פונה אליך בנוגע לחשדות לשחיתות ולהתנהלות לא תקינה בהתאחדות לכדורגל. לאחרונה פורסם דוח של רו"ח אלקלעי המצביע על התנהלות לא תקינה בחלוקת המשאבים בין הקבוצות, תוך חשד לרישום כוזב במסמכי תאגיד, הקצאת כספים לא תקינה וחשד להטיה פוליטית בחלוקת כספי ההתאחדות".

"הדו"ח הוזמן לאחר מכרז של אגף התקציבים במשרד האוצר בשיתוף משרד התרבות והספורט, עקב חשד להתנהלות לא תקינה. מהאמור בדו"ח עולה חשד כבד לפלילים, על פיו, ככל הנראה, בוצע רישום כוזב ביודעין בדו"חות הכספיים של ההתאחדות לכדורגל, כאשר בעת אישור הדו"חות הכספיים של ההתאחדות לכדורגל לשנת 2013 בוצע תיקון רטרואקטיבי לדו"חות לתקופה של חמש שנים אחורה".

זנדברג כתבה: "בנוסף, במסגרת מנגנון ההעברות, הכוזב לכאורה, הועברו מיליוני שקלים לקבוצת מכבי פתח תקווה, שבבעלות אחיו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל באותם זמנים, ואשר בה כיהנו בעלי תפקידים בני משפחתו הקרובים. עוד עולה מהדו"ח כי כספים הועברו באופן סלקטיבי לקבוצות מועדפות על ידי היו"ר וגורמים אחרים במערכת, אשר רצו לבסס את שליטתם הפוליטית במנגון ההתאחדות. על כן, אבקש ממך לבחון את הדו"ח ולבחון האם מתקיים חשד סביר לפלילים המצדיק פתיחה של חקירה".

בהתאחדות לכדורגל סירבו להגיב וטענו כי אין צורך בכניסה של היועץ המשפטי לעניין מאחר שההתאחדות חוקרת בעצמה את הנושא ומינתה אנשים חיצוניים שיחקרו זאת.

אתמול (א') התאחדות הכדורגל בחרה בעורך הדין אהוד סול לאיש שיבדוק את ההיבטים המשפטיים בדו"ח של רו"ח עופר אלקלעי בנושא התשלום העודף לקבוצות.  עו"ד סול יצטרך להכריע לגבי ההיבטים המשפטיים הנובעים מהדו"ח וכיצד יהיה על ההתאחדות לכדורגל להתייחס למי שמוזכר בו. סול אמור גם יכריע אם יש לדרוש את החזרת הכספים על ידי תביעות אישיות או ישירות מהקבוצות. יו"ר ההתאחדות עופר עיני אמור להיפגש עם עו"ד סול ולסגור איתו את העניינים הכספיים הכרוכים במינויו.

עו"ד סול שותף במשרדי עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן ועומד בראש מחלקת חברות וניירות ערך. סול יגיש הצעה כספית להתאחדות בימים הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות