אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוס אנג'לס 2024: המארגנים מבטיחים אולימפיאדה מכספים פרטיים בלבד

לוס אנג'לס 2024: המארגנים מבטיחים אולימפיאדה מכספים פרטיים בלבד

97% מהמתקנים כבר קיימים או מתוכננים על ידי משקיעים פרטיים, כך שהמארגנים מאחורי ההצעה של לוס אנג'לס לארח את האולימפיאדה ב-2024 מבטיחים לאמץ גישה חסכונית וזהירה לניהול המשחקים שימומנו לגמרי מהסקטור הפרטי

23.02.2016, 16:47 | שירות כלכליסט
97% מהמתקנים כבר קיימים או מתוכננים על ידי משקיעים פרטיים, כך שהמארגנים מאחורי ההצעה של לוס אנג'לס לארח את האולימפיאדה ב-2024 מבטיחים לאמץ גישה חסכונית וזהירה לניהול המשחקים שימומנו לגמרי מהסקטור הפרטי.

קראו עוד בכלכליסט

לוגו של לוס אנג לוגו של לוס אנג'לס 2024. לוס אנג'לס מתחרה בפריז, רומא ובודפשט על אירוח המשחקים. הוועד האולימפי יכריז על הזוכה בשנה הבאה. לוגו של לוס אנג

"זו ההגדרה של יציבות במונחים של מורשת ועלות", הגיב קייסי ווסרמן, היו"ר של LA24. "אין סיכון בכל הקשור למתקנים".

בשבוע שעבר פרסמו המארגנים דו"ח של 64 עמודים שהוגש לוועד האולימפי הבינלאומי (IOC), ובו מפורט החזון והרעיון של אירוח האולימפיאדה בלוס אנג'לס, זו הפעם השלישית.

לטענת המארגנים, שלושה שבועות לאחר שהשיקו את הקמפיין בספטמבר, כבר השיגו התחייבויות מזומן בגובה 35 מיליון דולר מתורמים פרטיים.

בוועדה המארגנת מדגישים כי העיר לא תצטרך לבנות תשתיות חדשות מעבר למה שכבר מתוכנן לאזור הנרחב והפקוק עבור השנים הבאות, כולל שדרוגי תחבורה בגובה 300 מיליארד דולר. הפרויקט הזה כולל גם הרחבה של כמה פסי רכבת וסלילת קו התחבורה הישיר הראשון לשדה התעופה המרכזי של העיר, שבעיצומו של תהליך מודרניזציה בשווי 14 מיליארד דולר.

בהצעה מציינים אימוץ של טכנולוגיות חדשות לשיתופי נסיעות וחניות, כולל תכנית פיילוט של מכוניות ללא נהג. המארגנים מעוניינים ליצור את האולימפיאדה הראשונה "החיובית מבחינה אנרגטית", כולל השימוש באנרגיה סולארית.

"אנחנו הולכים להמציא דברים שיעזרו למשחקים לעלות לרמה הבאה", אמר המנכ"ל של הוועדה, ג'ין סייקס. לוס אנג'לס מתחרה בפריז, רומא ובודפשט על אירוח המשחקים. הוועד האולימפי יכריז על הזוכה בשנה הבאה.

"בשלב זה יש התלהבות ערה", סיפר יו"ר הוועד האולימפי האמריקאי סקוט בלאקמון על התגובה הראשונית להצעה האמריקאית.  המארגנים הודיעו כי יעבדו עם הבעלים של אצטדיון הפוטבול החדש הנבנה באינגלווד כדי לבדוק את האפשרות להשתמש בו באולימפיאדה.

"האצטדיון היקר והמתקדם ביותר מבחינה טכנולוגית יהווה חלק מרכזי בתכניות שלנו", אמר ווסרמן. המארגנים מעוניינים לכלול גם את הוליווד, אך לא פירטו מעבר לכך.  המשחקים בלוס אנג'לס יתרכזו בארבעה אזורים: דאון טאון לוס אנג'לס, עמק סן פרנסיסקו, לאורך החוף בצד המערבי של העיר ובמפרץ הדרומי.

הקולוסאום המשופץ של לוס אנג'לס יארח את תחרויות האתלטיקה ואת טקסי הפתיחה והסיום. תחרויות השחייה והקפיצה למים יתקיימו בבריכות זמניות באצטדיון פוטבול קלאב בלוס אנג'לס המכיל 22 אלף מושבים, שבנייתו תושלם ב-2018, בעוד שתחרויות ההתעמלות יערכו בפורום באינגלווד.

נערכו כמה שינויים לעומת ההצעה הראשונית שהגישה העיר, כולל העברת תחרויות ההתעמלות מסטייפלס סנטר, שיארח כעת את הכדורסל.

אל.איי לייב, מרכז הבידור של העיר והקמפוס של אוניברסיטת דרום קליפורניה יהיו העוגן של הדאון טאון, הרמת משקולות במיקרוסופט ת'יאטר, בדמינטון וטאיקוונדו בגאלן סנטר ומרכז הכנסים יארח את האגרוף, סייף, כדוריד, ג'ודו, טניס שולחן והיאבקות.

אזור העמק יארח תחרויות הקאנו והסלאלום, כולל מתקנים זמניים לתחרויות הסוסים, קרב חמש מודרני וירי.  אזור החוף יתרכז בפאולי פביליון סקמפוס UCLA, שם יארחו את משחקי הכדורעף והוקי שדה בשני מתקנים זמניים. במרכז הטניס של לוס אנג'לס יקימו מתקן זמני לכדורמים, וחוף סנטה מוניקה יארח כדורעף חופים, טריאתלון ושחייה במים פתוחים.

אזור המפרץ הדרומי יתרכז ב-StubHub סנטר בקרסון, ובאתר הזה יתקיימו תחרויות הטניס ורוגבי. רכיבה על אופניים יערכו במרכז וולו ספורטס המשופץ ו-BMX במתקן זמני.

הגולף יתקיים בגריפית' פארק, שייט בחוף של לוס אנג'לס, רכיבת הרים בהרי סנטה מוניקה, חתירה באגם קסטיאס במחוז ונטורה וכדורגל ברוז בול בפסדינה.

רק חמישה מתקנים שהיו בשימוש בפעם האחרונה שלוס אנג'לס אירחה את האולימפיאדה ב-1984 נכללים בהצעה הנוכחית, ביניהם הקולוסאום, רוז בול ופאולי פביליון.

האולימפיאדה בלוס אנג'לס תיערך בין ה-19 ביולי וה-4 באוגוסט, 2024, ואחריה המשחקים הפראלימפיים בין ה-21 באוגוסט וה-1 בספטמבר. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות