אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטומדקס זינקה ב-44% אחרי הצעת רכש מצד חברת DS Healthcare

פוטומדקס זינקה ב-44% אחרי הצעת רכש מצד חברת DS Healthcare

פוטומדקס נאלצה למכור את כל פעילותה בשנה האחרונה פרט למוצר להסרת שיער כדי להחזיר חוב. מניית החברה קרסה ב-74% בשנת 2015

22.02.2016, 17:45 | דרור רייך

משקיעי פוטומדקס יכולים קצת לחייך, לאחר צניחה של 74% בשווי החברה בשנת 2015, ושל 86% בשנת 2014 - מניית החברה סגרה היום את המסחר בתל אביב בזינוק של 44%. הסיבה: הצעה לרכישת החברה ע"י ל-DS Healthcare Group בעסקה שהיקפה כ-48 מיליון דולר על פני שלוש שנים. מדובר בשווי הגבוה פי 3 משווייה של פוטומדקס בבורסה, נכון לפתיחת המסחר היום (ב').

קראו עוד בכלכליסט

על פוטומדקס, שממוקמת בנבאדה שבארה"ב, ומניותיה נסחרות הן בת"א והן בנאסד"ק, עברה שנה לא פשוטה. בפברואר 2015, שנה אחרי הרכישה של LCA-VISION ב-106 מיליון דולר על ידי פוטומדקס, היא נאלצה למכור אותה ב-40 מיליון דולר בלבד כדי להחזיר הלוואה.

ביוני 2016 פוטומדקס נפרדה מהחטיבה לטיפול בפסוריאזיס, וויטליגו, תמורת 42.5 מיליון דולר במזומן, כאשר בעקבות זאת היא שילמה את כל חובותיה שהסתכמו בכ-40 מיליון דולר. כיום למעשה פוטומדקס נשארה חברה רזה במיוחד שפעילותה העיקרית הוא המוצר להסרת שיער, בשם no!no!.

כעת חברת DS Healthcare Group שממוקמת בפומפנו שבפלורידה ומפתחת מוצרים רפואיים לעור ומוצרי טיפוח שגם כן נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 37 מיליון דולר בלבד מעוניינת לרכוש את שאר הפעילות הדלה של פוטומדקס.

העסקה הינה בהיקף של כ-48 מיליון דולר, הכוללת מניות בכורה, מניות רגילות ושטרי חוב. מועצת המנהלים של פוטומדקס ו- DS Healthcare כבר אישרו את העסקה ועל פי הדיווח בעלי מניות המחזיקים בכ-24% ממניותיה של DS Healthcare ובעלי מניות המחזיקים ב-17% ממניותיה של פוטומדקס הביעו את נכונותם להצביע בעד העסקה, אשר צפויה להיסגר ברבעון השני של שנת 2016.

עם השלמת העסקה, יחזיקו בעלי המניות של פוטומדקס בכ-43% ממניות החברה ובעלי המניות של DS Healtcare יחזיקו בכ-57%. DS Healtcare גם כן עוסקת בפיתוח תכשירי טיפוח ומשווקת את מוצריה באמצעות ערוצים באינטרנט, בעיקר חנויות, מפיצים, בתי מרקחת וסלוני טיפוח. 

המוצר של פוטומדקס, צילום מסך: youtube המוצר של פוטומדקס | צילום מסך: youtube המוצר של פוטומדקס, צילום מסך: youtube

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות