אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה עדיין מדממת: מירלנד צופה מעבר לגירעון בהון העצמי ברבעון הרביעי צילום: עמית שעל

רוסיה עדיין מדממת: מירלנד צופה מעבר לגירעון בהון העצמי ברבעון הרביעי

זרוע הנדל"ן של כלכלית ירושלים ברוסיה צופה הפחתה של 63 מיליון דולר בשווי הנכסים שלה, שיביא אותה לגירעון של 29 מיליון דולר בהון העצמי

22.02.2016, 18:53 | אורן פרוינד

חברת מירלנד מקבוצת כלכלית ירושליםעדיין סובלת מהמשבר הכלכלי ברוסיה. זרוע הנדל"ן הרוסית של כלכלית ירושלים דיווחה היום (ב') על הערכה ראשונית לתוצאותיה הכספיות לשנת 2015 מהם עולה תמונה שחורה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה צופה כי שווי הנדל"ן של החברה (למעט מלאי) יפחת במהלך הרבעון הרביעי של 2015 בכ-63 מיליון דולר. כתוצאה מכך ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה יפחת ב-61 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2015 במה שיביא אותה בפעם הראשונה לגירעון של 29 מיליון דולר בהון העצמי המיוחס לבעלי המניות.

במירלנד צופים כי שווי הנדל"ן שלה לרבות מלאי יפחת מרמה של 483 מיליון דולר לרמה של 384 מיליון דולר נכון לסוף דצמבר 2015. עוד היא עדכנה כי בעקבות שער הרובל הגבוה והאי הוודאות ברוסיה, החברה לא שילמה לבנק ברוסיה תשלום קרן של חצי מיליון דולר מתוך תשלום של 1.5 מיליון דולר . מירלנד עדכנה כי היא מצויה במגעים עם הבנק הרוסי על מנת לגבש מתווה חדש של תשלומים. נכון להיום למירלנד יש חובות למערכת הבנקאית ברוסיה בהיקף כולל של 240 מיליון דולר.

מנגד דיווחה מירלנד כי החברה שומרת על שיעור תפוסה נאה של 86% בנכסים המניבים שלה וכי בפרויקט הדירות שלה בטריומף פארק נמשך שיווק הדירות כאשר עד כה שווקו 644 דירות במהלך שנת 2015.

מירלנד הגיעה להסכם עם מחזיקי החוב באוקטובר 2015 על חוב של 1.02 מיליארד שקל (כולל קרן וריבית שנצברה). במסגרתו כלכלית ירושלים תעביר 15 מיליון דולר, ותשלומי הקרן (וכן חלק מתשלומי הריבית) יידחו. אלה יחלו להיות משולמים מיולי 2018. נוסף על כך נקבע כי מירלנד תקיים הנפקת זכויות שבמסגרתה התחייבו בעלות השליטה להזרים את חלקן בהנפקה ולהשלים את החסר. בעקבות היחלשות הרובל והמצב הכלכלי הרעוע ברוסיה מירלנד הודיעה כי היא תבחן מחדש את המתווה שגיבשה מול המחזיקים במטרה להתאים אותו למצב החדש וליכולת התזרימית שלה. 

פרויקט טריומף פארק פרויקט טריומף פארק פרויקט טריומף פארק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות