אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגרלת מחיר למשתכן: כל השאלות והתשובות צילום: עידו ארז

הגרלת מחיר למשתכן: כל השאלות והתשובות

מי זכאי להשתתף, כיצד ניתן להוכיח זכאות, איך נרשמים - והאם ניתן למכור את הדירה בהמשך

23.02.2016, 08:33 | אמיתי גזית

עפולה בדרך לחתימה על הסכם גג עם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שכתוצאה ממנו היא צפויה להכפיל את גודלה, כך אמר אתמול ל"כלכליסט" ראש העיר יצחק מירון. ההרשמה להגרלה על הזכות לרכוש את אחת מ־232 הדירות שישווקו בעיר במסגרת תוכנית מחיר למשתכן היא סנונית ראשונה מתוך כ־70 אלף דירות במחיר מוזל שיוגרלו בשנה הקרובה על פי הבטחתו של שר האוצר משה כחלון, בהנחה של כ־30%. איך ניגשים להגרלה ואיך מונעים כניסת משקיעים בדלת האחורית? "כלכליסט" מגיש את השאלות והתשובות בנושא.

מי זכאי להשתתף בהגרלה של מחיר למשתכן?

זוגות או ידועים בציבור, הורה יחיד עם ילד שלא מלאו לו 18, נכים בני 21 ומעלה ורווקים בני 35 ומעלה ובתנאי שלא היתה רשומה על שמם דירה בשש השנים האחרונות.

כיצד עליי להוכיח את זכאותי?

השלב הראשון הוא הנפקת תעודה המעידה על זכאות לדירה במחיר למשתכן. זאת עושים באמצעות אחת החברות שנבחרו על ידי משרד הבינוי: מרכז אלונים (מקבוצת מ.ג.ע.ר) במוקד טלפוני 2850*, מילגם במוקד טלפוני 6078*, ועמידר – מוקד טלפוני 6266*. בשיחת טלפון עם מוקדניות אחת החברות יש לתאם תור להגעה לאחד מ־46 סניפים ברחבי הארץ. נשואים או ידועים בציבור צריכים להגיע יחדיו לסניף להשלמת ההליך. הסיבה לכך שלא ניתן להנפיק אישור זכאות באינטרנט היא התעקשות של רשות המסים לזהות פנים אל פנים את רוכשי הדירה, וזאת כדי למנוע ממשקיעים להיכנס להגרלות.

במשרד הבינוי מבטיחים כי עד אפריל יימצא פתרון טכנולוגי שיהיה מקובל על היועצים המשפטיים של המשרדים ויאפשר הנפקת התעודה באינטרנט. מי שעומד בקריטריונים יידרש לשלם 240 שקל ובתמורה יקבל אישור זכאות התקף לשנה. הפרט החשוב במסמך הזה הוא מספר הזכאות שישמש להרשמה להגרלות.

ראש עיריית עפולה יצחק מירון. "נכפיל את גודלנו", צילום: ערן יופי כהן ראש עיריית עפולה יצחק מירון. "נכפיל את גודלנו" | צילום: ערן יופי כהן ראש עיריית עפולה יצחק מירון. "נכפיל את גודלנו", צילום: ערן יופי כהן

קיבלתי אישור זכאות, איך אני נרשם להגרלה?

ההרשמה מתבצעת באמצעות אתר אינטרנט יעודי בכתובת www.dira.moch.gov.il , בו יש להזין את מספר תעודת הזהות ומספר הזכאות. במשרד הבינוי מבטיחים כי בסניפי המשרד יוקמו עמדות מחשב שיאפשרו גם למי שאינו מחובר לאינטרנט להירשם להגרלות. לאחר הליך זיהוי תיפתח בפניכם רשימת הפרויקטים שבהם מתקיימת הגרלה.

האם יש הגבלה על מספר ההגרלות שבהן אשתתף?

אפשר להירשם ללא הגבלה לכל אחד מהפרויקטים, אך ברגע שזוכים ומחליטים לממש את הזכות לדירה לא ניתן להשתתף בהגרלות נוספות. מי שהחליט בסופו של דבר לא לרכוש את הדירה, הזכות תעבור למי שדורג אחריו בהגרלה, וזכאותו להשתתף בהגרלות אחרות תישמר.

מתי ואיך אדע את תוצאות ההגרלה?

תוך כעשרה ימים ממועד סגירת ההרשמה להגרלות, משרד הבינוי ישלח לתיבת הדוא"ל שלכם את תוצאות ההגרלה. התוצאות יפורסמו גם באתר האינטרנט שבו נערכות ההגרלות. כדי לשמור על אנונימיות שמות הזוכים יוסתרו, ייחשף רק מספר אישור הזכאות.

האם אוכל לבחור דירה בפרויקט?

בהגרלה יקבע גם מיקום הזוכים בתור לבחירת דירה, ובהתאם יוזמנו הזוכים למשרד חברת הבנייה. תוכלו לבחור לשיקולכם כל אחת מהדירות שעוד נותרה. מכאן שככל שמיקומכם בתור גבוה יותר, אפשרויות הבחירה שלכם רבות יותר. אגב, עליכם להגיע במועד שנקבע, אחרת תבוטל הזכייה.

האם אוכל למכור את הדירה?

חוזה קניית הדירה כולל גם התחייבות שלא למכור אותה במשך חמש שנים ממועד קבלת טופס אכלוס (טופס 4), עם זאת אפשר להשכיר את הדירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
סקנדל
מכירה מישהי שגרה בחו"ל וניגשה להגרלת דיור למשתכן וזכתה בהגרלה..איך זה ייתכן? אין מי שבודק זכאות של מי שניגש לבקשה??? יש לי בת שיושבת בארץ ואת הדירה מקבלת מישהי שיושבת בחו"ל? אז אולי איזה עיתונאי חרוץ יעלה על זה ויעשה תחקיר בנושא????? וכן יש לי גם שמות כי הם פרסמו את זה שהם זכו במחיר למשתכן בקרבת אונו
אורה  |  12.07.20
2.
ומה עם הדבר הכי חשוב - יש דירות קטנות של עד 40 מטר?
אתם מזמינים להגרלה רווקים , אבל מה יש לכם להציע להם? רק דירות למשפחה ברוכת ילדים ? 4-5 רק חדרים? יש למישהו במדינה הזאת מוזג ירוק באיזה מצוקה נמצאים אנשים בודדים וכמה קשה להם למצוא קורת גג מתאימה לצרכיהם??? יש למישהו מושג כמה קשה לשלם את כל החשבונות לבד? כנראה שלא , כי אחרת הייתם עוצרים לרגע ומבינים שגם לאדם בודד יש זכות לקורת גג ואין לו צורך בדירת 120 מטר כי הוא פשוט לא יוכל לעמוד בהוצאות אחזקה שלה...
זכאית לדירה  |  23.02.16