אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עפולה עומדת לחתום על הסכם גג - שיביא להכפלת מספר יחידות הדיור בה צילום: ערן יופי כהן

עפולה עומדת לחתום על הסכם גג - שיביא להכפלת מספר יחידות הדיור בה

במסגרת ההסכם שצפוי להיחתם עם רשות המקרקעין, ייבנו בעפולה עצמה ומדרום לה 10,000 דירות; "בחזוננו אנחנו רואים עיר שלמה חדשה"

22.02.2016, 21:46 | אמיתי גזית

עפולה בדרך לחתימה על הסכם גג עם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שיביא להכפלת מספר היחידות בה - כך אמר היום ל"כלכליסט" ראש העיר, יצחק מירון.

קראו עוד בכלכליסט

הדברים נאמרו בשיחה שנערכה עם מירון לקראת פתיחת ההרשמה להגרלה על הזכות לרכוש את אחת מ-232 הדירות שישווקו בעיר במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן". הדירות שיוגרלו יבנו בשכונה חדשה המכונה כעת C1 וצפויים לגור בה בסופו של דבר כ-2,000 תושבים. מירון מסביר כי העירייה כבר פועלת להקמת התשתיות בשכונה, באמצעות הלוואה של כ-30 מליון שקל שהיא נטלה.

לדברי מירון, השכונה הזו היא רק צעד אחד בדרך להכפלת העיר, שכן בימים אלה הוא מקיים משא ומתן עם רמ"י לחתימה על הסכם גג שבמסגרתו תקבל העיר מימון להקמת תשתיות, בתמורה להתגייסותה להקמת אלפי דירות בהליכים מזורזים. בהסכמי גג הכסף מוחזר בסופו של דבר לקופת האוצר באמצעות התקבולים משיווק הקרקעות לבנייה.

עפולה, צילום: שרון בן צבי עפולה | צילום: שרון בן צבי עפולה, צילום: שרון בן צבי

במסגרת ההסכם עם עפולה ייבנו 10,000 דירות (כיום יש בעיר כ-12 אלף דירות), כ-3,000 יבנו בתחומי העיר, בשטחים שלהם כבר יש תוכנית מאושרת. עוד 7,000 מדרום לעיר על אדמות כפר הנוער ניר העמק. את התוכנית להקמת השכונה הזו מירון מתכוון לקדם בותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים), שבה הליכי אישור התוכניות מזורזים. "בחזוננו אנחנו רואים עיר שלמה חדשה. משהו כמו קריית השרון בנתניה" אומר מירון.

על פי מירון, אחת הבעיות שהוא מבקש לפתור באמצעות הסכם הגג היא היעדר תעסוקה. בין היתר הציע לרמ"י לשווק קרקעות להקמת תעשייה עתירת ידע במתכונת "מחיר למשתכן", כלומר שהקבלנים הבונים את בנייני המשרדים יקבעו במכרז על הצעת המחיר הזול ביותר למ"ר בנוי.

ממלא מקום ראש רמ"י, עדיאל שמרון, מאשר את הדברים. לדבריו, "אכן יש מגעים מתקדמים לחתימת הסכם גג לבניית כ-10,000 יחידות דיור, יש תמיכה רצינית של העיר ורצון שלנו לסייע לה. אנחנו מקדמים תוכניות לתעסוקה ולמגורים כדי לשמר את האיזון הדרוש לעיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות