אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה במגעים לפתיחת סניף בבאר שבע צילום: זהר שחר

איקאה במגעים לפתיחת סניף בבאר שבע

ענקית הריהוט בוחנת כמה מיקומים לפתיחת סניפה הרביעי, ובהם שטח של 73 דונם באזור התעשייה עמק שרה, סמוך למרכז מסחרי חוצות להב. איקאה: "בוחנים חלופות"

23.02.2016, 07:41 | אורנה יפת

מסתמן: הסניף הבא והרביעי של איקאה יוקם בבאר שבע. ל"כלכליסט" נודע כי איקאה מנהלת משא ומתן על כמה אתרי נדל"ן פוטנציאליים בבאר שבע, ואחד המיקומים שבוחנת החברה נמצא באזור התעשייה עמק שרה, סמוך למרכז מסחרי חוצות להב. השטח המדובר שבוחנת ענקית הריהוט השבדית ממוקם סמוך למרכז המסחרי, מחוץ לבאר שבע,

על הכביש המוביל לדימונה. מדובר בשטח שפרוס על פני 870 דונם וכולל קרקע המיועדת למסחר בלבד על שטח של 73 דונם. ככל הנראה, על החלק המסחרי מנהלת החברה מגעים כדי להקים בשטחו סניף עם חניה. הסניף בדרום עתיד לקום בתוך שנתיים עד שלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

במרכז המסחרי חוצות המפרץ, הסמוך לשטח שבוחנת החברה, פעל בעבר סניף חוצות להב (לפני ששם הרשת שונה למחסני להב - א"י), שהיה בבעלות אלי להב ולאחר מכן נמכר לרשת שופרסל. כיום פועל במקום סניף של רשת השיווק קינג סטור. מלבד באר שבע בוחנת איקאה במקביל שטחים פוטנציאליים לפתיחת סניף בירושלים, ולא מן הנמנע כי אם תמצא קרקע מתאימה, תפעל במקביל להקמת שני סניפים. אף שהחברה עדיין לא התקשרה בעסקה עם גוף מסוים, מתחזקות ההערכות כי הסניף הרביעי שלה יוקם בבאר שבע, בשל זמינות הקרקע והעובדה שבבירת הנגב קיימות יותר אופציות למיקומים מאשר בירושלים.

בניגוד לקריית אתא, שם הקימה איקאה את הסניף השלישי שלה בתוך מרכז מסחרי של שיכון ובינוי, בעמק שרה תתקשה החברה לחבור לגוף שיקים עמה קניון - שכן באר שבע רוויה בקניונים ומרכזי קניות. בתוך שלושה חודשים תפתח ישפרו את מתחם ישפרו פלאנט שיתווסף לישפרו סנטר, וכן נבנה בעיר מתחם סינמה סיטי. אלה יתווספו לקניונים ולפאוור סנטרים הרבים שפועלים בעיר: ביג, דיזיין פלוס (לשעבר השדרה השביעית), ואן פלזה, עזריאלי הנגב, גרנד קניון של מליסרון ואלי להב, מול 7, אביה, קריית הממשלה ועוד.

סניף איקאה בקריית אתא. הקרקע בבאר שבע זמינה יותר, צילום: זהר שחר סניף איקאה בקריית אתא. הקרקע בבאר שבע זמינה יותר | צילום: זהר שחר סניף איקאה בקריית אתא. הקרקע בבאר שבע זמינה יותר, צילום: זהר שחר

"יש סימן שאלה לגבי הצדקה להקים חנות איקאה בבאר שבע", טוען תמיר בן שחר, מבעלי חברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "בסוף דימונה, ירוחם, שדרות ואופקים הן ערים קטנות, ואין מספיק כוח קנייה לחנות איקאה סטנדרטית כמו זו שפועלת בנתניה או בראשון לציון. רצוי לבחון את הקמת חנות איקאה בסמוך לשטחי מסחר קיימים".

מאיקאה נמסר בתגובה: "איקאה ישראל בוחנת אפשרות לפתיחת סניפים נוספים ברחבי הארץ. בין השאר בוחנת איקאה כמה חלופות באזור באר שבע. בימים אלו אנו אמורים לקבל החלטה לגבי הקמת סניף איקאה הבא בישראל וכך גם לגבי באר שבע. מיד כשיסוכמו דברים נוכל ליידע את קהל לקוחותינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

55 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
די לתלות תקוות בעיר הבה"דים
מדובר בבסיס של טירונים וקורסיסטים ומעט מאוד אנשי קבע, לכן זה לא מה שיגדיל את פוטנציאל הקנייה. כנ"ל לגבי ישפרו פלאנט וסינמה סיטי. לגבי מעבר צה"ל לנגב בכלל- את ההשפעות של המעבר המאסיבי נרגיש רק עוד 10-15 שנה, כשהבסיסים הגדולים יעברו, בינתיים סתם מפתחים ציפיות לא הגיוניות וכמות הקניונים בעיר עולה על הביקוש. העיר מתפתחת, נפלא לכל האזור, מטרופולין של ממש- די להרוס אותה עם בניית יתר
ד , נפת באר שבע  |  23.02.16
51.
מבלי לבדוק חותם שבן שחר הוא תל אביבי זחוח
ברור הרי שהמדינה מתחילה מחדרה ונגמרת בגדרה. דווקא לשם שינוי חברה עם הסתכלות לטווח ארוך, שמבינה שבאר שבע היא כבר לא עיירת הפיתוח שהייתה פעם אלא עיר עם מעמד בינוני מתפתח, ולא לדבר על הרכבות שבונים לדרום, עיר הבה"דים, והעובדה שכבר כיום יש אוכלוסיה גדולה בדרום שהסניף הכי קרוב אליה הוא ראשון לציון. נכון שהאזור עדיין בתהליך פיתוח והוא לא תל אביב, אבל גם בהחלט לא מקום שאפשר להזניח מבחינה עסקית. אבל היועץ הישראלי מצליח לראות מהחלון רק את רחוב אבן גבירול.
ירושלמי  |  23.02.16
לכל התגובות