אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה כואבת: הפסד עצום של 1.5 מיליארד דולר לסטנדנד צ'רטרד ב-2015 צילום: בלומברג

הפתעה כואבת: הפסד עצום של 1.5 מיליארד דולר לסטנדנד צ'רטרד ב-2015

זאת לעומת רווח של 4.2 מיליארד דולר שנה קודם לכן. הרקע להפסד הוא הזינוק במחיקות השווי על הלוואות לא טובות, שטיפסו לרמתן הגבוהה ביותר בהיסטוריה; המנייה נופלת ב-5% בבורסה בלונדון

23.02.2016, 11:33 | אמיר רוזנבאום

הבנק הבריטי סטנדרד צ'רטרד דיווח על הפסד מפתיע עבור 2015, על רקע זינוק במחיקות שווי על הלוואות לא טובות, שטיפסו לרמתן הגבוהה ביותר בהיסטוריה של הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק דיווח כי ההפסד עבור השנה שהסתיימה עמד על 1.5 מיליארד דולר, זאת לעומת רווח של 4.2 מיליארד דולר שנה קודם לכן. לא כולל הוצאות חד פעמיות, הרווח לפני מס עמד על 834 מיליון דולר, נמוך מתחזיות האנליסטים שציפו לרווח של 1.37 מיליארד דולר.

סטנדרד צ סטנדרד צ'רטרד | צילום: בלומברג סטנדרד צ

המנכ"ל ביל וינטרס (54) פועל לתיקון הנזק שנגרם תחת קודמו בתפקיד פיטר סנדס שהוביל מסע התרחבות בשווקים המתעוררים, מסע שהסתכם בהצטברות של הלוואות לא טובות לאחר ההאטה בשוק הסחורות. מאז יוני גייס וינטרס 5.1 מיליארד דולר ממשקיעים, ביטל את הדיבידנדים והכריז על תכניות לקצץ 15 אלף משרות, כל זאת בניסיון לחסוך 2.9 מיליארד דולר עד 2018, במקביל למכירה של נכסים בעלי סיכון גבוה בשווי 100 מיליארד דולר.

"עכשיו שהעלאת ההון הושלמה, תשומת הלב חוזרת לשורת הסיכונים. אנחנו מעריכים כי מחיקות השווי יישארו גבוהות לאחר שני רבעונים לא קלים, אך ירשמו ירידה קלה", הגיב כריסטיאן ברואה, אנליסט בסנפורד סי. ברנסטין. "השוק יעקוב לראות עד כמה צומצם פורטפוליו הסחורות – שהייתה לו חשיפה של 43 מיליארד דולר ברבעון השלישי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות