אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות חריגה בזיהום האוויר: שימוע למפעל כרמל אולפינים בחיפה

בעקבות חריגה בזיהום האוויר: שימוע למפעל כרמל אולפינים בחיפה

המשרד להגנת הסביבה זימן לשימוע את מנכ"ל בזן, החברה האם, שלאחריו יוחלט האם לנקוט צעדים נגד המפעל. הסיבה: הכפלה בפליטות מזהמים אורגנים נדיפים ב-2015; בזן: "מקפידים על ביצוע הוראות החוק"

23.02.2016, 12:42 | ליאור גוטמן

המשרד להגנת הסביבה שלח הבוקר (ג') למנכ"ל קבוצת בזן אבנר מימון הזמנה לשימוע טרם נקיטת צעדים כנגד החברה הבת כרמל אולפינים הפועלת בחיפה.

לטענת המשרד להגנת הסביבה, הזימון לשימוע הוצא בעקבות העלייה החריגה בזיהום. לפיהם במהלך 2015 נרשמה לכאורה הכפלה בפליטות הלא מוקדיות של מזהמים אורגנים נדיפים.

קראו עוד בכלכליסט

לאור דרישת המשרד, המפעל הגיש בימים האחרונים דיווח מפורט על דליפות לא מוקדיות של מזהמי אוויר לשנת 2015. "הדיווח מפרט את רמת הדליפות ב- 200 אלף רכיבי ציוד שונים במפעל. המשרד להגנת הסביבה מחייב את מפעל כרמל אולפינים לבצע תוכנית לאיתור ותיקון של דליפות מזהמים אורגניים נדיפים מכלל מתקני החברה ובכלל זה שימוש בטכניקה המיטבית הזמינה להפחתה ולמניעה של פליטות אלו", אומרים שם.

כרמל אולפינים כרמל אולפינים כרמל אולפינים

לפיכך, ביום ראשון הקרוב שימוע יתקיים השימוע, שלאחריו תתקבל החלטה באם להוציא למפעל צו למניעה ולצמצום זיהום אוויר. זאת מכוח סעיף 45 לחוק אוויר נקי, ובו הוראה על תיקון הדליפות באופן מיידי, שככל הנראה ידרוש את השבתת מתקני הייצור במפעל והטלת הגבלות בהיתר הרעלים של החברה.

במשרד להגנת הסביבה מזכירים כי "מפעל כרמל אולפינים הוא מפעל פטרוכימי העושה שימוש במוצרי נפט לייצור חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק, ואחד הגורמים הגדולים ביותר לפליטת מזהמים אורגניים נדיפים במפרץ חיפה".

מבזן נמסר בתגובה: "הקבוצה השקיעה בשנים האחרונות מעל מיליארד שקל בשיפור מתמיד בתחום איכות הסביבה, בדגש על הפחתת הפליטות לאוויר. החברה מקפידה על קיום הוראות החוק ותמשיך לבצע את הנדרש להפחתת הפליטות ממתקניה. היא קיבלה את ההזמנה לשימוע הבוקר, לומדת את פרטיה ותתייחס לדברים בשימוע עצמו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות