אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הפיצוץ עם נחמה: כלכלית ירושלים מדווחת על הפחתות ענק בהון העצמי צילום: דור מנואל

אחרי הפיצוץ עם נחמה: כלכלית ירושלים מדווחת על הפחתות ענק בהון העצמי

החברה צפויה להציג בדוחות הרבעוניים מחיקה של 322 מיליון שקל בהון - על רקע ירידות שווי חדות בחברות הבנות מירלנד וסויטלנד, לצד ירידת שווי מהותית של נכסי כלכלית בקנדה

23.02.2016, 14:02 | אורן פרוינד

יום לאחר שהתפוצץ המו"מ שניהל בנק לאומי למכירת מניות השליטה לידי קבוצת משקיעים בראשות שלמה נחמה, כלכלית ירושליםמדווחת על ירידה משמעותית צפויה בהון העצמי (המיוחס לבעלי המניות) ברבעון הרביעי - 322 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

המספרים משקפים ירידה של 17.5% בהון העצמי של כלכלית ירושלים ביחס לרבעון השלישי של 2015. במידה שהתרחיש הזה אכן יתממש, ההון העצמי המיוחס לבעלי מניות הרוב של כלכלית ירושלים יעמוד על על 1.7 מיליארד שקל בתום שנת 2015 - בתהחשב בגיוס ההון הפרטי שביצעה כלכלית ירושלים בהיקף של 203 מיליון שקל בחודש נובמבר האחרון.

כלכלית ירושלים עדכנה כי היא נפגעה ברבעון הרביעי משלושה כיוונים: החברה הבת מירלנד (הפועלת ברוסיה), החברה הבת סויטלנד (הפועלת באוקראינה) וירידה חדה בשווי נכסיה של כלכלית עצמה בקנדה, הסובלת ממחיר הנפט הנמוך.

בעקבות הפחתות צפויות של 61 מיליון דולר מההון העצמי של מירלנד ברבעון הרביעי של 2015, כלכלית ירושלים צפויה לרשום הפחתה של 191 מיליון שקל מההון העצמי ברבעון הרביעי. כלכלית ירושלים עדכנה כי ההשקעה שלה במירלנד צפויה להיות שלילית מעתה ולהסתכם בגירעון של 133 מיליון שקל. ההשפעה השלילית של ההפחתות בסויטלנד על ההון העצמי בכלכלית ירושלים עומדת על 46 מיליון שקל.

כאמור, מחיר הנפט הנמוך משפיע על כלכלית ירושלים גם דרך הנכסים שלה בקנדה, אחת הנפגעות העיקריות ממחיר הנפט הנמוך. כלכלית ירושלים עדכנה כי שווי הנכסים שלה בקנדה צפויה לרשום הפחתה (לא דיווחה באיזה היקף) שתקטין את ההון העצמי של בעלי מניות הרב שלה בסכום של 85 מיליון שקל.

בכלכלית ירושלים נערכים להנפקת לגיוס הון של 500-300 מיליון שקל שנועד להציל את החברה מהערת עסק חי בדוחות הכספיים השנתיים ויאפשר לה להמשיך ולשרת את התזרים למחזיקי האג"ח.  

מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות