אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ אורן חזן הושעה ע"י הליכוד מחברות בשתי ועדות בכנסת צילום: אלכס קולומויסקי

ח"כ אורן חזן הושעה ע"י הליכוד מחברות בשתי ועדות בכנסת

החלטת סיעת הליכוד - בעקבות היעדרותו אתמול בהצבעה על הצעת חוק של ח"כ ברקו ומפלת הקואליציה; את מקומו של חזן בוועדת חוץ וביטחון ובוועדת הכנסת ימלא הח"כ החדש אמיר אוחנה

23.02.2016, 16:59 | רוני זינגר

ח"כ אורן חזן הושעה מחברותו בוועדת חוץ וביטחון ומוועדת הכנסת ללא הגבלת זמן, כך החליטה לפני שעה קלה סיעת הליכוד. על ההחלטה הודיע יו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן. את מקומו של חזן בשתי הוועדות ימלא הח"כ החדש אמיר אוחנה.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה לאחר שאתמול ספגה הקואליציה מפלה כאשר הצעת חוק של ח"כ ענת ברקו (ליכוד) להכרה בפסקי דין של בתי המשפט הצבאיים בשטחים בבתי משפט אזרחיים בישראל לא התקבלה. כשלון הקואליציה נגרם בגלל היעדרותו של ח"כ חזן. לאור העובדה שאין זו הפעם הראשונה שחזן מתייצב לצד האופוזיציה ולמעשה פועל כרצונו, החליטה סיעתו להעניש אותו.

ח"כ אורן חזן, צילום: עומר מסינגר ח"כ אורן חזן | צילום: עומר מסינגר ח"כ אורן חזן, צילום: עומר מסינגר

עם זאת חזן יוכל להשתתף כרגיל בהצבעות במליאת הכנסת.

חזן שב רק לאחרונה מהשעיה בת חודש מוועדות הכנסת לאחר שוועדת האתיקה הענישה אותו בשל התנהגות והתבטאויות לא הולמות. ועדת האתיקה דנה אז בשורה של תלונות שהגישו חברי כנסת נגד התנהגותו של חזן, בראשם האירוע שבו לעג לח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) על הסיוע שקיבלה בהצבעות מח"כ עיסאווי פריג׳, לאחר שהתקשתה להצביע לאורך זמן בליל ההצבעה על התקציב עקב נכותה.

בתגובה מסר ח"כ חזן: "לאור העובדה שוועדת חוץ וביטחון לא מתפקדת, דיונים לא מתקיימים והגורמים הרלוונטים לא מופיעים בפנייה ובפועל אין לה שום השפעה, אני רק יכול להודות לח"כ צחי הנגבי שפינה את זמני לוועדות חשובות שמתפקדות ועובדות, בהן אני חבר כמו ועדת הכספים והוועדה לביקורת המדינה, ששם אני יכול להמשיך בשליחותי ולהשפיע למען הציבור. דווקא בימים אלה שבעלי תפקידים שכשלו מפילים את האחריות לכישלונם על אחרים, חשוב מאד לגלות אחריות ובגרות ולשמור על אחדות הליכוד והתנועה ולא לתת למחלוקות קטנות של אגו אישי לפגוע בליכוד. יחד עם זאת, עצוב שיו"ר הקואליציה הנגבי אינו לוקח אחריות על כישלונו בהצבעה ומוציא את התסכול האישי שלו, על כך שלא מונה לשר מחד ונכשל מאידך בתפקיד יו"ר הקואליציה, עלי באמצעות הסטת האש מכישלונותיו לכיוון שלי. במשחק הזה אני לא מתכון לשחק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות