אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפעילות בורסת לונדון ובורסת פרנקפורט במגעים למיזוג צילום: בלומברג

מפעילות בורסת לונדון ובורסת פרנקפורט במגעים למיזוג

ראשי הבורסות מנהלים מו"מ על הקמת חברה משותפת שתפעיל את שתיהן במשותף: "מיזוג אפשרי מציג הזדמנות חיובית לשתי החברות לחיזוק מעמדן בשווקים הגלובאליים"

23.02.2016, 16:57 | שירות כלכליסט
מפעילת בורסת לונדון אישרה כי היא מנהלת מגעים עם מפעילת הבורסה הגרמנית בפרנקפורט דויטשה בורסה (Deutsche Boerse) לגבי "מיזוג בין שווים". על פי דיווח בסוכנות רויטרס, השיחות נמצאות בשלבים ראשוניים.

מניות לונדון סטוק אקסציינג' גרופ (LSE) זינקו ב-18.7% לאחר פרסום הדיווח, בעוד שהמניות של דויטשה התחזקו ב-8.3%.

על פי הצהרה שמסרה LSE, המיזוג יתרחש תחת חברת אחזקות חדשה שתקום. בעלי המניות ב-LSE יקבלו 0.4221 במניית החברה הממוזגת עבור כל מנייה שבעלותם - וכל מחזיק במניית DB יקבל מניה בחברה הממוזגת עבור מניית הבורסה הגרמנית שבבעלותו.

"במועצות המנהלים של שתי הבורסות מאמינים כי מיזוג אפשרי מציג הזדמנות חיובית לשתי החברות לחיזוק מעמדן בשווקים הגלובאליים", נאמר בהודעה משותפת שמסרו הבורסות.

בורסת לונדון, צילום: בלומברג בורסת לונדון | צילום: בלומברג בורסת לונדון, צילום: בלומברג

שתי הבורסות ניהלו מגעים דומים ב-2004, אך השיחות קרסו בעקבות התנגדות משקיעים מלונדון. הבורסה הלונדונית יצאה במסע רכישות בגל האחרון של מיזוגים בתעשיה. אז רכשה את השחקניות הקטנות יותר טורקיז וחברת הסליקה LCH.Clearnet. עם זאת, ב-2011 ביטלה מיזוג מתוכנן בשווי 2.3 מיליארד ליש"ט עם TMX בטורונטו, בעקבות חששות שהעלו בעלי המניות של החברה הקנדית.

אם המיזוג אכן יצא לפועל הוא יצור את מפעילת הבורסה הגדולה באירופה, שתהיה בעלת פוטנציאל להדוף את התחרות העזה מצד ארה"ב ואסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות