אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסמנכ"ל של ענבל אור נעצר; החשד: סייע בהעלמת עשרות מיליונים צילום: orcity

הסמנכ"ל של ענבל אור נעצר; החשד: סייע בהעלמת עשרות מיליונים

רשות המסים עצרה את סמנכ"ל הכספים דרור גלעדי בחשד להוצאת חשבוניות כוזבות והעלמת עסקאות שביצעה הקבוצה. הוא שוחרר בערבות ובהסכמה; גורם בכיר נוסף בקבוצת החברות נחקר היום בחשד למעורבות בפרשה ונשלח למעצר בית

23.02.2016, 17:33 | עמרי מילמן ותומר גנון

דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת הנדל"ן של ענבל אור, נעצר ושוחרר בערבות בהסכמה, בחשד להוצאת חשבוניות כוזבות והעלמת עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. גלעדי הוא בן 49, תושב שכונת בצרון בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

גורם בכיר נוסף בקבוצת החברות, המיוצג ע"י עו"ד רונן רוזנבלום, נחקר היום (ג') בחשד למעורבות בפרשה ונשלח למעצר בית, אך הוצא לגביו צו איסור פרסום למשך 14 יום.

ענבל אור, צילום: גיא הכט ענבל אור | צילום: גיא הכט ענבל אור, צילום: גיא הכט

גלעדי משמש כסמנכ"ל הכספים של הקבוצה, המאגדת 16 חברות בבעלותה של ענבל אור, ובמסגרת תפקידו הוא אחראי, בין היתר, על נושא הדיווח לרשות המסים. הוא נעצר לאחר שחקירה סמויה שנערכה במשך כחצי שנה על ידי חקירות מכס ומע"מ בירושלים בשיתוף משרד מע"מ ומס קנייה ת"א, הפכה לגלויה.

גלעדי שוחרר בהסכמתו על ידי השופט דוד שאול גבאי ריכטר מבית משפט השלום בירושלים, תמורת הפקדת מזומן בסך 100 אלף שקל התחייבויות וערבויות על סך 700 אלף שקל והפקדת דרכונו.

מאור סיטי נדל"ן נמסר בתגובה: "החברה נתבקשה לאחרונה על ידי רשויות המיסים להעביר הבהרות בנושאים אזרחים. חשוב להדגיש כי החברה פועלת על פי חוק ובהתאם לחוות דעת מקצועיות. החברה משתפת פעולה לכל אורך הדרך עם רשויות החוק ומעבר לכך אין אנו יכולים להגיב".

"רשות במסים לא זכתה לשיתוף פעולה"

קבוצת אור עוסקת בארגון קבוצות רכישה בתחום הנדל"ן. לפי פרסומיה של הקבוצה, במהלך עשר השנים האחרונות היא ביצעה כ-27 פרויקטים באזור מרכז הארץ הכוללים כ-800 יחידות דיור, חלקם אוכלסו וחלקם בשלבי בנייה ושיווק. מספר חברות בקבוצה מדווחות למע"מ בתיק מאוחד שמחזור העסקאות בו עמד בחמש השנים האחרונות על כ-70 מיליון שקל.

לדברי גורם המקורב לחקירת הרשות, במהלך 2015 ניסתה מחלקת הביקורת בתחנת מס קנייה ת"א לבצע ביקורת לחברות אלה, במטרה לבדוק את אופן הדיווח וההצהרות בדבר תשלומי המע"מ לפי פרויקט. הרשות, כך הגורם, דרשה מס רב של פעמים לקבל חוזים והסכמים מול בעלי הקרקעות ששווקו כקבוצות רכישה, חוזי שיתוף של הדיירים שנרשמו לפרויקטים, חומרי הנהלת חשבונות, כרטסות ועוד. לטענת הגורם, הרשות לא זכתה לשיתוף פעולה. בכיר בחברה אף התעלם מהחובה למסור מידע, לא התייצב לפגישות שנקבעו ברשות וגם ביטל אותן ברגע האחרון.

לטענת הגורם, ההתנהלות עוררה את חשד רשויות מע"מ. היוםצבבוקר פשטו חוקרי מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף מבקרי חשבונות מתחנת קנייה ת"א על ביתו של הבכיר ותפסו חומרים רבים – חוזים, הסכמי שיתוף וחומרי מחשב והנהלת חשבונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות