אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היורוליג לוקחת את פיב"א לבית המשפט

היורוליג לוקחת את פיב"א לבית המשפט

התלונה הוגשה לנציבות האירופית והיא נוגעת לתוכניות של פיב"א להשיק ליגת אליפות חדשה

23.02.2016, 19:06 | שירות כלכליסט
יורוליג, מארגנת טורניר הכדורסל האירופי, הגישה תלונה נגד פיב"א ונגד חטיבת אירופה של הגוף המנהל.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'ורדי ברתומאו, מנכ"ל היורוליג. מלחמה עם פיב"א | צילום: RODOLFO MOLINA ג

התלונה הוגשה לנציבות האירופית והיא נוגעת לתכניות של פיב"א להשיק ליגת אליפות חדשה. הטענה היא שפיב"א מפרה את חוק התחרותיות של האיחוד האירופי. "פיב"א קיבלה התראה על התלונה הזו ביום שישי ה-19 בפברואר, ותעבור עליה בימים הקרובים", נמסר בתגובה מהגוף המנהל של הכדורסל הבינלאומי. "לאחר שסירבו להצעה של פיב"א מנובמבר 2015, להיכנס לשותפות, היורוליג הוכיחה באמצעות נקיטת צעדים משפטיים שאין לה שום כוונה להיכנס לדיאלוג בונה עם פיב"א בניסיון לפתור את המצב הנוכחי הקשור לתחרות הקבוצות באירופה".

בפיב"א הדגישו שליגת האלופות של הכדורסל תושק עבור עונת 2016-17, והוסיפו כי ביחד עם הליגות המקומיות נותרו "ממוקדים ביצירת תחרויות אירופיות שמטיבות עם השוק בפרט והכדורסל האירופי כמכלול".

בחודש שעבר הודיעה פיב"א כי ההתאחדויות באיטליה ובצרפת היו בין אלו שהתחייבו להשתתף באופן בלעדי בתחרויות שיאורגנו על ידי פיב"א והליגות המקומיות. פיב"א קיימה גם פגישות עם ההתאחדויות של גרמניה, יוון, רוסיה, ספרד וטורקיה.

ביורוליג הגיבו בשנה שעברה על התכניות של פיב"א וחתמו על חוזה לעשר עונות עם סוכנות IMG Events & Media להקמת מיזם משותף חדש להשקת תחרות קבוצות באירופה החל מעונת 2016-17. העסקה כוללת אופציה ל-10 עונות נוספות עד עונת 2035-36 ושינוי מבנה התחרות הבכיר של אירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות