אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שדולה פרלמנטרית חדשה למען חברות ההייטק בישראל הוקמה בכנסת צילום: אלעד זמיר

שדולה פרלמנטרית חדשה למען חברות ההייטק בישראל הוקמה בכנסת

את השדולה הפרלמנטרית הקימו חברי הכנסת יואב קיש ומנואל טרכטנברג ומטרתה, לפי האחרון, "לבנות אתוס לאומי חדש שבו המציאות של חברות הצמיחה תהיה במרכז, לצד חלום האקזיט"

23.02.2016, 18:42 | רוני זינגר

שדולה חדשה למען "חברות הצמיחה בישראל", כלומר חברות הייטק, הוקמה אתמול בכנסת. את השדולה הפרלמנטרית הקימו חברי הכנסת יואב קיש (ליכוד) ומנואל טרכטנברג (המחנה הציוני). המטרה בבסיס הקמת השדולה היא "עידוד וטיפוח חברות גדולות במשק על מנת לייצר מספר גדול ככל האפשר של חברות טכנולוגיה ישראליות המתחרות בשוק הבינלאומי, לטובת פיתוח המשק הישראלי". בכנס הפתיחה שהתקיים אתמול, אמרו יוזמי השדולה כי ישנה חשיבות לשיתוף הפעולה של הכנסת עם הממשלה בנושא בכדי לממש את המטרה לעידוד הנושא.

קראו עוד בכלכליסט

בכנס הפתיחה השתתף מנכ״ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר שאמר "אני לא מרבה להופיע בשדולות, אבל אני פה כדי להעביר מסר כמנכ"ל משרד רוה"מ בשם ראש הממשלה: אנחנו רואים אתכם כמנוע עיקרי של המשק, ואנחנו לא מתביישים להגיד שאנחנו שואפים להיות ידידותיים לחברות. אנחנו לא רוצים להפריע, להפך, אנחנו רוצים להבין מה מפריע לכם ולנסות ולעזור. יש לכם שותף". נשיא חברת WIX ניר זוהר, שמכהן גם כיו"ר פורום חברות הצמיחה אמר "החזון של בניית חברות טכנולוגיה ישראליות גדולות נמצא בהישג יד, התעשייה כבר שם, אך היא אינה יכולה לעשות זאת לבד. על הממשלה והכנסת להצעיד את התעשייה קדימה, כי זה משתלם למשק ולחברה בישראל. השדולה של היום הייתה צעד חשוב בדרך".

פרופסור מנואל טרכטנברג, צילום: עמית שעל פרופסור מנואל טרכטנברג | צילום: עמית שעל פרופסור מנואל טרכטנברג, צילום: עמית שעל

חה"כ יואב קיש, יו"ר שדולת חברות הצמיחה שגם מוביל את שדולת הסטארטאפים אמר כי "כשאנו שומעים על עוד 'אקזיט' חשוב להדגיש את החשיבות האסטרטגית של חברות הצמיחה למדינת ישראל. כמדינה שמטפחת, מקדמת ומגדלת דורות של יזמים המשימה שלנו היא לפני הכל לפתח חברות ישראליות מובילות שוק ברמה העולמית ולא לתת להם תמריץ לייצא את ההון והמשאבים שלהם במכירה מוקדמת לחברות בחו”ל".

פרופ' טרכטנברג אמר כי "היום wix המשיכו לגדול בארץ, אבל בניגוד לאקזיט זו חדשה שלא זכתה לכותרות, ולא בכדי. יש חשיבות לאירועים שאנחנו בוחרים לבנות סביבם את האתוס הלאומי של הכלכלה הישראלית. הכינוס הזה יחד עם מנכ"ל משרד רוה"מ, ראש הרשות לניירות ערך והמדען הראשי, נועד לעודד באופן אקטיבי את התופעה המבורכת של החברות שצומחות בישראל, ולבנות אתוס לאומי חדש שבו המציאות של חברות הצמיחה תהיה במרכז, לצד חלום האקזיט".

אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה השתתף גם הוא ואמר בכנס כי "יותר ויותר סטארט-אפים מבשילים והופכים לחברות בשלבי צמיחה שונים. אנו מבינים כי לחברות הללו יש אתגרים ייחודיים ועל כן בימים אלו אנו מקימים זירה ייחודית שתבנה כלים מותאמים לאתגרים של השלב הספציפי הזה במחזור חיי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות