אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסטרקרד משיקה אפליקציית תשלום שתאפשר זיהוי באמצעות סלפי צילום: בלומברג

מאסטרקרד משיקה אפליקציית תשלום שתאפשר זיהוי באמצעות סלפי

חברת האשראי רוצה לאפשר ללקוחות לוותר על הסיסמה ולהזדהות באמצעות טביעת אצבע או צילום סלפי. אם תבחרו באפשרות השנייה, תצטרכו למצמץ כדי להבטיח שלא מדובר בהונאה

24.02.2016, 10:58 | עומר כביר

חברת כרטיסי האשראי מאסטרקרד תאפשר ללקוחות להזדהות באמצעות טביעת אצבע או תמונת פנים, במקום סיסמה, בעת ביצוע עסקאות מקוונות – כך הכריזה החברה במהלך תערוכת המובייל MWC שנערכת השבוע בברצלונה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הבי-בי-סי, השירות יושק במהלך הקיץ בצפון אמריקה ובמדינות נבחרות באירופה. הוא יפעל באמצעות אפליקציה למחשב או למובייל. בהפעלה הראשונה יתבקש המשתמש להזין פרטי כרטיס אשראי, וכן תמונת פנים וטביעת אצבע (אם יש לו סורק מתאים).

במאסטרקרד טוענים שהשירות בטוח יותר מהשימוש בסיסמאות במאסטרקרד טוענים שהשירות בטוח יותר מהשימוש בסיסמאות במאסטרקרד טוענים שהשירות בטוח יותר מהשימוש בסיסמאות

בעת ביצוע עסקה, במקום הזנת סיסמה כפי שנהוג בשירותים דוגמת פייפאל, יוכל המשתמש לסרוק את טביעת האצבע או לאפשר למכשיר לצלם את פניו. במקרה של הזדהות באמצעות תמונת פנים, יתבקש המשתמש למצמץ על מנת להוכיח שלא מודבר בגורם עוין שמחזיק תמונת סטילס מול המצלמה.

שירותי תשלומים במובייל, דוגמת אפל פיי או סמסונג פיי, כבר מאפשרים לצרכנים לבצע רכישות מקוונת באמצעות הזדהות ביומטרית, ואולם אלו מוגבלים רק למספר מצומצם של אתרים או אפליקציות שהסכימו לעבוד עם השירות. הפתרון של מאסטרקארד יאפשר כנראה לעשות שימוש בכל אתר שמקבל את כרטיסי האשראי שמונפקים על ידה. מנגד, שירותים אחרים מאפשרים לבצע קניות גם בחנויות פיזיות, בשעה שזה של מאסטרקארד מיועד בשלב זה רק לקניות מקוונות.

"צרכנים שונאים סיסמאות", צוטט בבי-בי-סי ראש חטיבת האבטחה של מאסטרקרד, אג'אי בהאלה. “אנחנו יודעים שהסיסמה הנפוצה ביותר היא 123456. הן לא מאובטחות ואנשים גם משתמשים באותה הסיסמה באתרים שונים. בעולם המודרני, לכולם יש מכשיר מובייל ויש גישה לרשת בכל מקום. אז אנחנו יכולים להשתמש בזיהוי ביומטרי במקום בסיסמה".

בחברה דחו אזהרות של מומחי אבטחה על הבעיותיות שבשימוש בזיהוי ביומטרי, ואמרו שמגנוני אבטחה שיצרו יוכלו לזהות התנהגות חשודה ולמנוע ניצול לרעה של המערכת. כן מדגישים שם שטביעות האצבע ותמונות הפנים לא ישודרו באופן שיכול להביא ליירוטן ולחשיפתן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות