אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של 108 מיליון שקל בהנפקה של נמרודי בהכשרת הישוב צילום: ורדי כהנא

ביקושים של 108 מיליון שקל בהנפקה של נמרודי בהכשרת הישוב

לאג"ח הצמודות התקבלו ביקושים של 93 מיליון שקל, מתוכן נענתה החברה להתחייבויות ב-71 מיליון שקל. מעלות העניק לנייר דירוג +BBB בתחזית חיובית

24.02.2016, 11:18 | אורן פרוינד

למרות התנודות החדות בשוקי ההון בישראל ובעולם שוק ההנפקות בתל אביב ממשיך כהרגלו. חברת הכשרת הישובשבשליטת משפחת נמרודי זכתה אתמול לביקושים של 108 מיליון שקל בהרחבת שתי סדרות אג"ח שביצעה - הרבה מעבר לסכום שביקשה לגייס.

לנוכח הביקושים הגבוהים, החליטה הכשרת הישוב להגדיל את היקף הגיוס הכולל מ-70 מיליון שקל לעד 120 מיליון שקל. השלב הציבורי של ההנפקה יתקיים במהלך הימים הקרובים.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים-אי.בי.אי, רוסאריו קפיטל, איפקס חיתום, ברק קפיטל, אקסלנס חיתום וענבר הנפקות.

במסגרת ההנפקה, נרשמו ביקושים של כ- 93 מיליון שקל לאיגרות החוב מסדרה 17, מתוכם בחרה החברה לקבל התחייבויות בכ-71 מיליון שקל. ביקושים של כ- 15 מיליון שקל לאיגרות החוב מסדרה 18 שהתקבלו במלואם.

איגרות החוב מסדרה 17 הינן צמודות למדד, ועומדות לפרעון בין השנים 2018 עד 2021. המח"מ של הסדרה הינו כ- 3.3 שנים, ובעקבות הביקושים בהנפקה נקבע להן מחיר המשקף תשואה אפקטיבית של 4.16%.

איגרות החוב האמורות מגובות בבטוחה שהיא האחזקה של הכשרת הישוב בחברת MLP, המקימה ומחזיקה במרכזים לוגיסטיים בפולין, ובאחזקות בחברת הבת, הכשרת הישוב מלונות. שווי האחזקה ב-MLP מגיע כיום לכ-255 מיליון שקל.

איגרות החוב מסדרה 18 הינן שקליות, ועומדות גם הן לפרעון בין השנים 2018 עד 2021 עם מח"מ של 3.65 שנים. מחיר האג"חים מסדרה זו בהנפקה משקף תשואה של 6.16%.

עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא

 

דירוג מעלות  

הסדרות מדורגות על ידי מעלות S&P בדירוג של +BBB ולאחרונה העלתה מעלות את תחזית הדירוג שלהן מ"יציבה" ל"חיובית". במעלות ציינו, כי השינוי בתחזית נובע ממספר פעולות שביצעה החברה בשנים האחרונות, ושהובילו לשיפור ביחסי הכיסוי והמינוף.

בין הפעולות אליהן התייחסה מעלות - הגדלת ה-NOI בנכסים המניבים המרכזיים בישראל ופולין, הקטנת הוצאות ההנהלה, מכירת נכסים והקטנת המינוף, מימון מחדש של הלוואות יקרות, הגדלת תזרימים ממכירת דירות בפולין ומכירת מספר קרקעות היסטוריות במחירי שוק.

במעלות מציינים עוד כי הכשרת הישוב ביצעה בשנתיים האחרונות מימון מחדש של הלוואות בהיקף של למעלה ממיליארד שקל אשר הביאו להקטנת הוצאות המימון. במעלות הוסיפו, כי "בחודשים הקרובים עשויים יחסי הכיסוי והמינוף להמשיך במגמת השיפור, כך שיהלמו דירוג גבוה יותר מהדירוג הנוכחי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות