אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמירייטס איירליינס נחתה בספורט האמריקאי: תעניק 7 מיליון דולר בשנה ללוס אנג'לס דודג'רס צילום: איי פי

אמירייטס איירליינס נחתה בספורט האמריקאי: תעניק 7 מיליון דולר בשנה ללוס אנג'לס דודג'רס

חברת התעופה חתמה על חוזה ספונסרשיפ עם קבוצת הבייסבול. זהו חוזה החסות המרכזי הראשון של החברה עם קבוצת ספורט אמריקאית

24.02.2016, 17:02 | שירות כלכליסט

חברת התעופה אמירייטס איירליינס חתמה על חוזה ספונסרשיפ עם קבוצת הבייסבול לוס אנג'לס דודג'רס. זה חוזה החסות המרכזי הראשון של החברה עם קבוצת ספורט אמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

שחקן דודג שחקן דודג'רס. באפריל השנה שעברה חתמו הדודג'רס על חוזה למספר שנים עם חברת התעופה סאות'ווסט, אך לפי ההערכות החוזה הזה בוטל על מנת לפנות מקום לאמירייטס. החברה מתכוונת להשיק ביולי טיסה יומית שנייה מדובאי ללוס אנג'לס. הקו הראשון בין שתי הערים נחנך ב-2008. | צילום: איי פי שחקן דודג

אמירייטס תהיה חברת התעופה הרשמית של הדודג'רס והשם שלה יתנוסס על שלטים באצטדיון דודג'ר המפורסם. החברה תפתח גם לאונג' באצטדיון, בעוד שהדודג'רס יעניקו את שמם לליגת ילדים בדובאי.

הפרטים הפיננסיים של החוזה לא פורסמו, אך לפי מקורב מדובר על חוזה לחמש שנים בשווי של מעט פחות מ-7 מיליון דולר לשנה.

באפריל השנה שעברה חתמו הדודג'רס על חוזה למספר שנים עם חברת התעופה סאות'ווסט, אך לפי ההערכות החוזה הזה בוטל על מנת לפנות מקום לאמירייטס. החברה מתכוונת להשיק ביולי טיסה יומית שנייה מדובאי ללוס אנג'לס. הקו הראשון בין שתי הערים נחנך ב-2008.

העסקה מייצגת צעד נוסף קדימה עבור החברה בארה"ב, שחתמה על חוזי ספונסרשיפ בארה"ב בתחום הטניס, בעיקר טורניר היו.אס.אופן, וכן עם קבוצת הכדורגל ניו יורק קוסמוס. קודם לכן היא העניקה חסות ל- Breeders' Cup של מרוצי הסוסים. עם זאת, זו הכניסה המרכזית הראשונה של חברת התעופה מדובאי לאחת מליגות הספורט הבכירות בארה"ב. בראיון שהעניק בנובמבר בוטרוס בוטרוס, סגן נשיא בחברה ל- SportsPro, הוא הסביר שהם מתמקדים בנכסים בארה"ב כבר זמן מה.

"אם העסקה עם הדודג'רס תצא לפועל, היא תיתן לנו כיסוי טוב בארה"ב", אמר בוטרוס. "הבעיה בארה"ב היא שאין חוזי ספונסרשיפ לחולצות".

"אני גאה לומר שאנחנו ככל הנראה החברה הראשונה שמפעילה לחץ על ה-NBA לאשר סוג זה של ספונסרשיפ. כבר שמונה או תשע שנים שאני מנהל איתם מגעים, מנסה להסביר את החשיבות של פתיחת ספונסרשייפ לחולצות. בסופו של יום, ליגת הכדורסל וקבוצות ה-NBA הן מאד מוכרות, הן לא צריכות להמשיך ולכתוב את השמות שלהן. זה כמו לבקש מדיוויד בקהאם לכתוב 'אני דיוויד בקהאם' על החולצה שלו. מי לא מכיר את דיוויד בקהאם? עברנו דרך ארוכה והשיחה האחרונה שניהלנו לפני שהשתנתה ההנהלה הייתה להתחיל לשים לוגו בחלק העליון של החולצות או במרכז, ודנו בשאלה האם ישתמשו בספונסר אחד לכל הליגה? אנחנו כמובן לא יכולים להרשות לעצמו את כל הליגה, אנחנו צריכים שיאשרו לכל קבוצה בנפרד.

"הקומישינר לשעבר דיוויד סטרן עזב והמגעים הופסקו. כעת אנחנו ממתינים שישלימו את ההצעות ואת החוקים ונראה מה הלאה. אנחנו תמיד מתעניינים בכדורסל, כל עוד המחיר מתאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות