אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריגו תקים מרכז לוגיסטי בשוהם, סמוך למרכז של טבע

בלעדי לכלכליסט

פריגו תקים מרכז לוגיסטי בשוהם, סמוך למרכז של טבע

ענקית התרופות האמריקאית חתמה על חוזה עם חברת יהב חמיאס שתקים את המרכז ותשכיר אותו לחברה למשך 10 שנים תמורת 50 מיליון שקל

25.02.2016, 07:47 | אורן פרוינד

חברת התרופות פריגו תקים מרכז לוגיסטי בשוהם, סמוך למרכז הלוגיסטי של המתחרה טבע, כך נודע ל"כלכליסט". פריגו חתמה השבוע על חוזה מול חברת התעשייה יהב חמיאס שתקים בעבורה את המרכז הלוגיסטי ותשכיר לה אותו לתקופה של עשר שנים. פריגו צפויה לשלם תמורת ההקמה והשכירות לכל אורך התקופה כ־50 מיליון שקל. לפי התוכנית של פריגו, החברה צפויה להעביר לשוהם גם את משרדי המטה שלה, שכיום ממוקמים בבני ברק וברמת גן.

עד כה ביצעה פריגו את הפעילות הלוגיסטית שלה בעיקר דרך כמה מחסנים, אך ללא מרכז לוגיסטי אחד גדול. כעת היא החליטה, כמו מה שעשתה טבע, לרכז את פעילותה במרכז לוגיסטי מודרני אחד, שצפויים לעבוד בו יותר מ־100 עובדים. עבודות הבנייה אמורות להתחיל בשבועות הקרובים ולהסתיים ב־2017. להבדיל מהמרכז הלוגיסטי של טבע, שנחשב לאחד הגדולים ביותר בעולם ומשתרע על פני שטח של 50 דונם בנוי, המרכז הלוגיסטי של פריגו יהיה בגודל של חמישה דונם.

קראו עוד בכלכליסט

מפעל פריגו בארה"ב מפעל פריגו בארה"ב מפעל פריגו בארה"ב

פריגו מעסיקה בארץ כ־1,300 עובדים, בעיקר במפעליה לייצור חומרים פעילים לתרופות בדרום הארץ. בימים הקרובים היא צפויה להשיק מפעל חדש בירוחם, בהשקעה של 120 מיליון שקל.

פריגו, שמנוהלת על ידי ג'וזף (ג'ו) פאפא, נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של כ־18 מיליארד דולר. בסוף השבוע האחרון פרסמה החברה את תוצאות הרבעון הרביעי (אוקטובר–דצמבר) 2015 והחמיצה את תחזיות השוק. החברה רשמה הכנסות של 1.4 מיליארד דולר ברבעון הרביעי — עלייה של 4.6% בהשוואה לרבעון המקביל, שבו הסתכמו הכנסותיה ב־1.1 מיליארד דולר. הרווח הנקי המתואם של החברה ברבעון זה הסתכם ב־262 מיליון דולר — עלייה של 6.5% לעומת הרבעון המקביל ב־2014, שבו עמד הרווח הנקי המתואם על 245 מיליון דולר.

בשנה האחרונה פריגו ניהלה במאבקי שליטה מול מיילן שניסתה לרכוש אותה בניגוד לרצונה, אולם בסופו של דבר החליטו בעלי המניות של פריגו לתמוך בהנהלת החברה מול מיילן, שנרשמה למסחר בבורסה המקומית כדי להראות למשקיעים כי היא מחויבת למדינת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות