אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השומר אחי: אליהו מבקש שכר בעלות מיליון שקל בשנה לאחיו צילום: עמית שעל

השומר אחי: אליהו מבקש שכר בעלות מיליון שקל בשנה לאחיו

מגדל מבקשת לחדש את תנאי העסקתו של אחי בעל השליטה באותם תנאים - כמיליון שקל בשנה - אליהו אליהו מכהן במגדל כמנהל עסקי הביטוח הכללי במרחב מרכז משנת 2012

25.02.2016, 10:11 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח מגדלמבקשת לאשר לאליהו אליהו, אחיו של בעל השליטה שלמה אליהו, שכר בעלות שנתית של 1.1 מיליון שקל. זה כולל עלות שכר של 901 אלף שקל בשנה (שכר חודשי ברוטו של 50 אלף שקל בחודש) וכן מענק שיגיע עד 200 אלף שקל בשנה. 

קראו עוד בכלכליסט

אליהו אליהו מכהן בתפקיד מנהל עסקי הביטוח הכללי במרחב מרכז של מגדל. הארכת הסכם העסקתו תעלה לדיון באסיפת בעלי המניות, שמתוכננת להתקיים בסוף מרץ.

שכרו של אליהו אליהו אושר באסיפה הכללית של מגדל בחודש מרץ 2013 לתקופה של שלוש שנים. לפיכך, החל מינואר האחרון מכהן אליהו האח בתפקידו ללא שכר.  

שלמה אליהו, צילום: עמית שעל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל

 

מגדל: "השכר סביר ומקובל ביחס להיקף התפקיד"

לפי נימוקי הדירקטוריון של מגדל להעלאת עלות שכרו של אליהו אליהו, מרחב מרכז שבו הוא פועל הוא המרחב הגדול והמשמעותי ביותר בעסקי הביטוח הכללי שלה ומהווה כ־40% מהפעילות העסקית בתחום הביטוח הכללי במגדל. עוד נטען כי אליהו האח "שותף בקבלת החלטות וקביעת המדיניות בביטוח הכללי בקשר לניהול ענפי הדירות והעסקים ברמת המטה".

כמו כן ציינה מגדל בנימוקיה כי "מניתוח שערכה החברה עולה כי השכר המוצע לאליהו הוא סביר ומקובל ביחס להיקף התפקיד ביחס למנהלים מקבילים, הגם שחלקו של התפקיד חדש ולא היה קיים בעבר. זאת במיוחד בהתחשב בכך שהמנהל עתיד לשמש בנוסף בתפקיד רוחבי מול מטה החברה במקום מנהל שפרש".

שלמה אליהו: "אצלנו משפחה זה לפני הכל"

לצד אחיו מעסיק אליהו בחברה את שני בניו. עופר אליהו מכהן כמנכ"ל חברת הביטוח, ואילו ישראל מכהן כיו"ר בית ההשקעות מגדל שוקי הון וכיו"ר ועדת השקעות הנוסטרו של מגדל.

בראיון שנתן אליהו ל"כלכליסט" בסוף 2012 התייחס להעסקת קרוביו: "הדברים האמיתיים אף פעם לא מתוכננים: אהבה, בריאות, מחשבות. גם פה זה קרה באופן טבעי — נכנסו לא מעט אחים, אחיות ובני משפחה לתוך אליהו, זה טבעי". כשנשאל בכמה מדובר השיב "פעם היו המון, היום יש בודדים. אני שייך לעדה העיראקית, ואצלנו משפחה זה לפני הכל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות