אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק ווינדוס: מיקרוסופט רוכשת חברה שמפתחת כלים ל-iOS ואנדרואיד

לא רק ווינדוס: מיקרוסופט רוכשת חברה שמפתחת כלים ל-iOS ואנדרואיד

ענקית התוכנה רוכשת את הסטארט-אפ Xamarin כדי להרחיב את פעילותה לפלטפורמות נוספות פרט לווינדוס ותשלב את מוצריו בערכות הפיתוח לאפליקציות שהיא משווקת

25.02.2016, 12:53 | נמרוד צוק
מיקרוסופט רוכשת את חברת זמרין (Xamarin), סטארט-אפ מסן פרנסיסקו שעוסק בפיתוח כלי פיתוח תוכנה, כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל". סכום העסקה מוערך ב-400 עד 500 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת הרכישה היא כפי הנראה להעמיק את פעילותה של החברה בפלטפורמות שאינן חלונות, מאחר והכלים של זמרין מיועדים לחברות שרוצות לפתח אפליקציות iOS או אנדרואיד שפועלות בשילוב עם מוצרי מיקרוסופט.

הניסיון להחדיר לשוק סמארטפונים מבוססי ווינדוס לא הצליח הניסיון להחדיר לשוק סמארטפונים מבוססי ווינדוס לא הצליח הניסיון להחדיר לשוק סמארטפונים מבוססי ווינדוס לא הצליח

זמרין, שהוקמה לפני 4 שנים, גייסה עד כה 82 מיליון דולר משורה של קרנות הון סיכון, בהן צ'רלס ריבר ונצ'רס, איגנישן פרטנרס ואינסייט ונצ'רס. השמועות על המו"מ בינה לבין מיקרוסופט החלו עוד ב-2014, לאור צמיחתה המהירה והקשר ההדוק בינה לבין ענקית התוכנה.

בשנתיים האחרונות, לאור כשלונה של מיקרוסופט בהחדרה משמעותית של סמארטפונים מבוססי ווינדוס מובייל ו-ווינדוס 10 לשוק (נתח השוק שלה בענף המובייל עמד של 1.1%בלבד ב-2015), החלה החברה, במקביל לרכישת נוקיה והמשך הנסיונות לדחוף לשוק סמארטפונים מבוססי ווינדוס, ליצור גרסאות של יישומיה ושירותיה עבור אנדרואיד ו-iOS. רכישת זמרין אמורה לסייע לה במאמצים אלו, כאשר החברה מתכננת לשלב את המוצרים שלה בערכות הפיתוח שהיא משווקת.

מיקרוסופט אינה מתכוונת לשנות את המיתוג של זמרין ובכוונתה להמשיך להעסיק את כל 350 עובדי החברה, אמרו מייסדי זמרין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות