אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 RR מדיה תימכר ל-SES האמריקאית לפי שווי של 242 מיליון דולר

נחשף בכלכליסט

RR מדיה תימכר ל-SES האמריקאית לפי שווי של 242 מיליון דולר

SES תשלם פרמיה של 52% על מחיר המניה; בעקבות העסקה צפויה חברת רפק הישראלית, המחזיקה ב-34% ממניות RR מדיה, לרשום רווח לפני מס של 142 מיליון שקל

26.02.2016, 11:46 | רעות שפיגלמן

חברת RR מדיה הישראלית, הפועלת בתחום העברת שידורי טלוויזיה ונסחרת בנאסד"ק, תימכר במלואה לחברת הלוויינים האמריקאית SES לפי שווי של 242 מיליון דולר, כך הודיעה הבוקר (ו') החברה. תמורת העסקה יתקבל תשלום במזומן לפי מחיר של 13.29 דולר למניה, כאשר SES תשלם פרמיה של 52% על מחיר המניה.

בעקבות העסקה צפויה חברת רפקהישראלית, המחזיקה ב-34% ממניות RR מדיה, לרשום רווח לפני מס של 142 מיליון שקל - יותר מפי 1.5 משוויה בבורסה בת"א העומד על כ-86 מיליון שקל.

כפי שנחשף ב"לכליסט" בספטמבר האחרון, חברת הלוויינים האמריקאית ניהלה מגעים לרכישתה של RR מדיה ואלו הבשילו אתמול לכדי הסכם חתום.

אם מביאים בחשבון גם דיבידנדים נאים של לא פחות מ-60 מיליון דולר ש-RR מדיה שילמה מאז הנפקתה ב-2006, הרי שההחזר עבור המוכרים הוא מרשים עוד יותר. גם הפניקס קופות גמל (6.5%) והראל קרנות נאמנות (5.3%) צפויות ליהנות מהעסקה בהיותן בעלות עניין ברפק, וקרן ויולה (26%) שרכשתה את מניותיה של חברת המדיה הישראלית מחברת קרדן וממייסד החברה דוד ריבל בכ-8 דולר למניה.לכן, קרן ויולה תיהנה מפרמיה של 66% על מחיר הקנייה שלה. השלמת המיזוג כפופה לקבלת אישורים רגולטוריים שלהערכת RR מדיה צפויים להתקבל, וכן לאישור אסיפת בעלי המניות שלה.

חברת המדיה הישראלית שבניהול אבי כהן, עוסקת בהעברת שידורי טלוויזיה במגוון פלטפורמות - מלוויינים ועד העברות שידורים באמצעות תשתיות פיזיות על הקרקע. בנוסף עוסקת החברה באריזת תוכן ומסייעת ליצרני תוכן להפיץ אותו ברחבי העולם, למשל על ידי הצגת התרגום הנכון לאזור שבו התוכן משודר. היא מהווה למעשה מתווך בין יצרני התוכן לבין חברות הכבלים, כמו yes ו־HOT. החברה, שהוקמה ב־1981, מעסיקה 335 עובדים, מהם 246 בישראל.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

לחברה מאות לקוחות, בהן רשתות הטלוויזיה פוקס, דיסני ופלייבוי, וחברות כמו Direct TV ו- Sky. חברת המדיה הישראלית מתנהלת אל מול שלוש מתחרות בינלאומיות הגדולות ממנה והן Encompass האמריקאית, Globecast הצרפתית ו־Arqiva הבריטית.

החברה החליפה את שמה מ־RRsat, שבו הונפקה בנאסד"ק, ל־RR מדיה. בחודש יוני שעבר יצאה לרכישה משמעותית, כשקנתה את סאטלינק המתחרה בתמורה ל־19 מיליון דולר. החברה צפויה לפרסם את התוצאות הכספיות שלה ל-2015 בעוד כשבוע. בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכמו הכנסותיה ב-101 מיליון דולר - עלייה של 3% מול התקופה המקבילה, ואילו הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-4.5 מיליון דולר - ללא שינוי לעומת התקופה המקבילה. במהלך השנה האחרונה הוסיפה החברה לשוויה מעל 4% .

חברת הלוויינים האמריקאית SES פועלת באותו תחום אך בנפח כפול ומכופל, עם צי של 53 לווייני תקשורת, ונסחרת לפי ושווי שוק של 12 מיליארד יורו . החברה ממוקמת בלוקסמבורג ונסחרת בבורסה המקומית שם וכן ביורונקסט בפריז. את המחצית הראשונה של 2015 סיכמה SES עם הכנסות של 999 מיליון יורו, צמיחה של 6% לעומת המחצית המקבילה. הרווח התפעולי הסתכם ב־740 מיליון יורו - עלייה של 7% לעומת התקופה המקבילה, שבה עמד הרווח התזרימי על 694 מיליון יורו. מניית החברה עולה היום במהלך המסחר בבורסה בפריז ב-5.15% אך במהלך השנה האחרונה איבדה החברה מעל 17% משוויה.

רפק הישראלית שהאקזיט ייזקף לזכותה עוסקת בתחומי תקשורת,מחשבים,חשמל ואנרגיה. רפק מנוהלת על ידי רוני אורן ובעלת השליטה בה היא חברת אינטרגאמא הציבורית בבעלותו של תנחום אורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות