אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארסנל הפסידה 3.4 מיליון ליש"ט בששת החודשים האחרונים צילום: איי אף פי

ארסנל הפסידה 3.4 מיליון ליש"ט בששת החודשים האחרונים

למרות שהכנסות התותחנים עלו בכ-10 מיליון ליש"ט נרשמה ירידה ניכרת ברווחים - בעיקר בגלל תשלום של 10 מיליון ליש"ט לצ'לסי עבור פטר צ'ך. באותה תקופה אשתקד רשמה ארסנל רווח של 6.2 מיליון ליש"ט

26.02.2016, 18:30 | שירות כלכליסט
ארסנל רשמה הפסד של 3.4 מיליון ליש"ט בששת החודשים הראשונים של העונה.  

קראו עוד בכלכליסט

ארסנל. מצפים לעלייה במחירי שחקנים, צילום: איי אף פי ארסנל. מצפים לעלייה במחירי שחקנים | צילום: איי אף פי ארסנל. מצפים לעלייה במחירי שחקנים, צילום: איי אף פי

התותחנים רשמו רווח של 6.2 מיליון ליש"ט באותה תקופה בעונה שעברה. הסיבה העיקרית להפסד היא תשלום של 10 מיליון ליש"ט לצ'לסי עבור פטר צ'ך ללא עזיבת שחקנים משמעותית. הרווח בשוק העברות השחקנים עמד על 0.3 מיליון ליש"ט - ירידה מרווח של 26.7 מיליון ליש"ט באותה תקופה בעונה שעברה.

הכנסות המועדון עלו ל-158 מיליון ליש"טם (מ-148.5 מיליון ליש"ט) ולארסנל יש עתודות מזומנים של 159.4 מיליון ליש"ט. הסכום הזה משמש כקרן חירום למקרה שארסנל לא עולה לצ'מפיונס ליג אך הוא גם מקור התסכול הרב של אוהדי הקבוצה, שרוצים לראות את הסכום מושקע בשוק העברות השחקנים.

הדו"חות מראים שארסנל הוציאה כ-30 מיליון ליש"ט על רכש בחצי השנה האחרונה - כמעט כל הסכום קשור לתשלומים על רכישת שחקנים בעבר. לפי יו"ר ארסנל, סר צ'יפס קסוויק הדוחות האחרונים מראים שהמועדון חזק וממשיך בדרכו לעצמאות פיננסית. "זו עונה שלא אפשר היה לצפות בפרמיירליג", אמר. "ולכן זה חשוב שאנחנו בתחרות ואני בטוח שיש לנו מספיק משאבים כדי להתחרות על האליפות. סוף העונה תהיה מרגשת מאוד ואני בטוח שנהיה חלק מהתחרות הסופית על התואר".

ארסנל, שהפסידה 2-0 לברצלונה בליגת האלופות השבוע, בונה על המשך הגברת ההכנסות המסחריות מחסויות וזכויות השידור. עם זאת, קסוויק הוסיף כי הסכמי זכויות השידור החדשים של הפרמיירליג, בשווי 8 מיליארד ליש"ט, יביאו גם לעלייה במחירי השחקנים ומשכורותיהם - וכן לא הבטיח שבעתיד מחירי הכרטיסים, הגבוהים באירופה, לא יעלו. "הודענו שלא נעלה את מחירי הכרטיסים לעונת 2016/17", אמר קסוויק. "ההכנסות מזכויות שידור יעלו, אך יעלו גם הלחצים האינפלציונים מבחינת תקציב השכר ושוק העברות השחקנים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות