אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הילטון עושה ספין אוף למלונות שלה לקרן RIET צילום: בלומברג

הילטון עושה ספין אוף למלונות שלה לקרן RIET

רשת המלונות הוותיקה משנה את המבנה התאגידי שלה ומכפיפה את מלונותיה לקרן נדל"ן - בעיקר כדי לשלם פחות מסים. היום הודיעה החברה כי קיבלה אישור למהלך מרשויות המס

26.02.2016, 19:11 | שירות כלכליסט

ענקית המלונות הילטון ( Hilton Worldwide Holdings) אישרה כי היא מתכננת להכפיף את רוב בתי המלון שלה לקרן השקעות נדל"ן. החברה מסרה כי בכוונתה לפצל את עסקי יחידות הדיור המלונאיות שלה לפעילות עסקית נפרדת.

קראו עוד בכלכליסט

 בדצמבר דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי רשת המלונות שוקלת לבצע ספין אוף של נכסיה לטובת קרן RIET. היום (ו') אישרה החברה כי קיבלה אישור מרשויות המס לגבי התנאים למהלך ואישור ליצירת החברות המפוצלות הפטורות ממס.

הילטון קריב, סאן חואן, צילום: ALAMY הילטון קריב, סאן חואן | צילום: ALAMY הילטון קריב, סאן חואן, צילום: ALAMY

קרן הנדל"ן תכלול כ-70 נכסים, בעיקר נכסים יוקרתיים בארה"ב. הילטון מחזיקה ומנהלת רישיונות של 147 בתי מלון ברחבי העולם. על פי האנליסטים, הנכסים, ביניהם מלונות תחת שם המותג "הילטון" ו"דאבל טרי" (DoubleTree) עשויים להיות שווים למעלה מ-10 מיליארד דולר.

משקיעים רבים לוחצים על חברות לעשות ספין אוף של פעילותן לקרנות נדל"ן, שכן קרנות אלו משלמות פחות מסי חברות ועל פי רוב נסחרות במכפיל גבוה יותר מחברות האם שלהן. עם זאת, מהלכים אלה "מושכים אש" מצד פוליטיקאים ורגולטורים ורשויות המס הביעו לקראת סוף השנה שעברה דאגה באשר לעלייה במספר מהלכים אלו ואמרו כי הן שוקלות לחוקק חוקים חדשים כדי להגביל סוג כזה של עסקאות.

הילטון אמרה כי תפרסם פרטים נוספים של העסקאות המוצעות בדיווחים רגולטוריים עתידיים. החברה צופה שהעסקאות יושלמו לקראת סוף השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות