אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זלקינד וכץ רכשו בטקסס נכס ב־140 מיליון שקל צילומים: אריק ליכטמן, עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

זלקינד וכץ רכשו בטקסס נכס ב־140 מיליון שקל

אלקטרה נדל"ן של גרשון זלקינד וקרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש רכשו קומפלקס מגורים ביוסטון, שצפוי להניב NOI שנתי של 2.3 מיליון דולר

28.02.2016, 08:16 | אורן פרוינד

שיתוף פעולה ראשון של גרשון זלקינד, הבעלים של קבוצת אלקו, ואבי כץ, הבעלים של רשת בתי הקפה קופיקס וקרן הגשמה. כחלק מהתוכנית האסטרטגית שתווה לפני חודש זלקינד עבור החברה־הבת של אלקו, אלקטרה נדל"ן — ולפיה האחרונה תהפוך לקרן נדל"ן מניב של אלקו בארה"ב — זלקינד ביצע עם קרן הגשמה עסקה ראשונה בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי קרן הגשמה ואלקטרה נדל"ן רכשו בשבוע שעבר מקבץ מגורים (Multi Family) ביוסטון, טקסס, תמורת 140 מיליון שקל (35 מיליון דולר), במה שצפוי להפוך לסדרת רכישות משותפת של השניים בשנה הקרובה באזורים טקסס ופלורידה. מדובר בעסקת הרכישה הראשונה שמבצעת אלקטרה נדל"ן לאחר תקופה של חמש שנים שבהן ביצעה מימושים אגרסיביים בהיקף של 5.5 מיליארד שקל. את המגעים בין קרן הגשמה לבין אלקו ניהלו חנן שמש, מנהל־שותף בקרן הגשמה, ומייקי זלקינד, בנו של גרשון זלקינד שמנהל את פעילות החברה בארה"ב.

קרן הגשמה העמידה הון עצמי של 5 מיליון דולר לביצוע העסקה מתוך הון עצמי כולל נדרש של 9 מיליון דולר, ואת היתר העמידה אלקטרה נדל"ן. יתרת הרכישה מומנה באמצעות הלוואה מבנק מקומי. קומפלקס המגורים מניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של 2.3 מיליון דולר בשנה. לאחר הוצאות מימון של 980 אלף דולר בשנה, הקומפלקס מגלם תשואה שוטפת לבעלי המניות (Cash on cash) של 15%. אלקטרה נדל"ן מעוניינת למכור את הנכס בתום תקופה של שלוש שנים.

קרן הגשמה המעסיקה כ־100 עובדים היא קרן להשקעות בנדל"ן. עד היום היא גייסה 1.9 מיליארד שקל שממנפים נכסים בשווי של 8.5 מיליארד שקל. ב־ 2015 גייסה הקרן 800 מיליון שקל.   

מימין: גרשון זלקינד ואבי כץ, צילומים: אריק ליכטמן, עמית שעל מימין: גרשון זלקינד ואבי כץ | צילומים: אריק ליכטמן, עמית שעל מימין: גרשון זלקינד ואבי כץ, צילומים: אריק ליכטמן, עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות