אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון עונה למחזיקים: "הבנקים שלנו ממשיכים לפעול בשיתוף פעולה מלא" צילום: נמרוד גליקמן

לוזון עונה למחזיקים: "הבנקים שלנו ממשיכים לפעול בשיתוף פעולה מלא"

זאת בעקבות טענות המחזיקים כי הציג מצג שווא לגבי מסגרות האשראי של החברה בעת הרכישה; דורי קבוצה בשליטתו של לוזון חייבת למחזיקי האג"ח 270 מיליון שקל ובקופתה מצויים נכון להיום כ-4 מיליון שקל

28.02.2016, 11:11 | אורן פרוינד

עמוס לוזון, בעל השליטה בחברת דורי קבוצה, ענה היום למכתב הזועם ששלחו בשבוע שעבר עורכי הדין גיא גיסין ועדי פיגל שבו טענו כי הציג מצג שווא לגבי מסגרות האשראי של החברה.

לוזון בתגובה ענה להם היום באמצעות דיווח למשקיעים בתל אביב, כי מסגרות האשראי של החברה מסתיימות בכל סוף שנה קלנדרית ואין לכך שום קשר להעברת השליטה.

קראו עוד בכלכליסט

"מסגרות האשראי הפיננסיות של החברה מהבנקים המממנים מועמדות לחברה מעת לעת לזמן קצר ומובאות לחידוש ואישור מדי תקופה", טוען לוזון.

בהתאם לכך הוסיף כי "מסגרות האשראי שהועמדו לחברה בשנת 2015 הסתיימו על פי תנאיהן המקוריים בתחילת שנת 2016 (וללא קשר לחילופי השליטה בחברה). החברה החלה לטפל כמקובל בהליכי החידוש הנדרשים של מסגרות האשראי האמורות אל מול הבנקים הרלוונטיים".

עם חילופי השליטה בחברה בחודש ינואר האחרון, קיים בעל השליטה החדש ומנכ"ל החברה פגישות ושיחות עם הבנקים שהעמידו את מסגרות האשראי לחברה, ואשר ממשיכים לפעול בשיתוף פעולה מלא עם החברה".

עמוס לוזון, צילום: אוראל כהן עמוס לוזון | צילום: אוראל כהן עמוס לוזון, צילום: אוראל כהן

לוזון המשיך וציין כי "למועד זה מסגרות אשראי שהועמדו לחברה כאמור אינן מנוצלות במלואן, כאשר המועד לפירעון של חלק מסכומי ההלוואות אשר נמשכו מכוחן על-ידי החברה מוארך בפועל על ידי הבנקים הרלוונטיים לתקופות קצובות קצרות. בהתאם, נכון למועד זה לא חל שינוי בסכומי האשראי שניתנו לחברה על ידי הבנקים המממנים".

דורי קבוצה חייבת למחזיקי האג"ח 270 מיליון שקל ובקופתה מצויים נכון להיום כ-4 מיליון שקל בלבד. בשנת 2016 היא ניצבת בפני פירעונות של 79 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות