אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בתוך שנה: אפל הקפיצה את שווי משרדי גב-ים בחצי מיליארד שקל

אפל הקימה בבניין החברה בהרצליה את מרכז הפיתוח הגדול ביותר שלה מחוץ לארה"ב, וסייעה לעלייה של 8% בהכנסות משכירות ל־377 מיליון שקל

28.02.2016, 11:35 | אורן פרוינד
"תל אביב היא תל אביב ואנשים תמיד ירצו לחיות בה. למרות מה שאנשים אומרים, לא צפויה ירידת מחירים במשרדים בעיר", אמר אבי יעקובוביץ, מנכ"ל חברת הנדל"ן גב־ים. "להערכתי כל הפרויקטים היזמיים יקרמו עור וגידים ויזכו לביקוש גבוה". החברה מקבוצת נכסים ובניין שבשליטת אי.די.בי פתוח פרסמה אתמול רווח שיא של 277 מיליון שקל לשנת 2015 המיוחס לבעלי המניות, עלייה של 40% ביחס לשנה הקודמת. בניגוד למתחרותיה, גב־ים אינה מתמקדת בתל אביב אלא בעיקר בהרצליה ובצפון ודרום הארץ. עם זאת, היא מחזיקה ב־70% מאחת הקרקעות האטרקטיביות בתל אביב - פרויקט תוצרת הארץ (בין הרחובות דרך השלום, יגאל אלון ותוצרת הארץ) למשרדים ושטחי מסחר.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות משכירות של גב־ים (NOI) הסתכמו ב־2015 ב־377 מיליון שקל. זוהי עלייה של 8% לעומת השנה הקודמת, שמקורה באכלוס נכסים נוספים. חברת אפל הקימה בבניין חדש של גב־ים בהרצליה את מרכז הפיתוח הגדול ביותר שלה מחוץ לארה"ב.

משרדי אפל בבניין של גב-ים בהרצליה, צילום: עמית שעל משרדי אפל בבניין של גב-ים בהרצליה | צילום: עמית שעל משרדי אפל בבניין של גב-ים בהרצליה, צילום: עמית שעל

אפל שכרה את כלל שטחי המשרדים בבניין המזרחי בפרויקט גב־ים O2 שבהרצליה ושבע קומות נוספות בבניין המערבי בפרויקט. לדו"חות החברה צורפו פרטים לגבי הערכת שווי של הפארק, ששוויו הכפיל עצמו במהלך השנה למיליארד שקל. הסיבה: צירופו של פרויקט O2 לפארק. נוסף לבניינים שמושכרים לאפל כולל הפרויקט חמישה בניינים.

מנגד, ה־NOI SAME PROPERTIES, מדד המייצג את ההכנסות משכירות של הנכסים שבפורטפוליו יותר משנה, נשאר באותה רמה - 348 מיליון שקל. החברה רשמה ב־2015 הכנסות של 192 מיליון שקל מעליית ערך נדל"ן, לעומת 133 מיליון שקל ב־2014.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות