אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרטל הלחם: מנכ"ל ברמן ערער לעליון - מבקש לעכב את עונש המאסר צילום: אוראל כהן

קרטל הלחם: מנכ"ל ברמן ערער לעליון - מבקש לעכב את עונש המאסר

נגזר על יהודה שניידמן, שהורשע בביצוע הסדר כובל בנסיבות מחמירות, שנת מאסר בפועל על חברות בקרטל שתיאם מחירים וחילק שוק. שניידמן טוען: הקרטל לא גרם לפגיעה משמעותית בתחרות

28.02.2016, 14:21 | תומר גנון

מנכ"ל מאפיית ברמן, יהודה שניידמן, הגיש היום (א') לבית המשפט העליון ערעור על הרשעתו בביצוע הסדר כובל בנסיבות מחמירות בפרשת קרטל הלחם. שניידמן מבקש לעכב במקביל את ביצוע עונש המאסר שהוטל עליו – שנה בפועל – עד אשר יוכרע הערעור. טענתו המרכזית של שניידמן היא שהקרטל לא גרם לפגיעה משמעותית בתחרות.

מי שעוד הגיש היום ערעור לעליון ובקשה לעיכוב ביצוע הוא שייקה דוידוביץ, מנכ"ל מאפיית דוידוביץ'. הוא הורשע בביצוע עבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות. בדומה לשניידמן גם על דוידוביץ', המיוצג על ידי עורכת הדין איריס ניב-סבאג ממשרד שיינמן-נגב-ניב, נגזרו שנת מאסר בפועל, קנס של 300 אלף שקל, ופסילה מכהונה כדירקטור בחברה ציבורית למשך 5 שנים.

על פי כתב האישום בפרשה שבו הורשע שניידמן, במהלך 2010 מצאו את עצמן שבע מאפיות בתחרות עזה על כיסו של הצרכן, והן החליטו לסיים את התחרות דרך ביטול מבצעים וחלוקת שוק הלחם, בעיקר בבירה ירושלים, לגזרות. רשות ההגבלים העסקיים טענה כי כל מאפייה קיבלה שטח גזרה ולקוחות, והן סיכמו ביניהן כי כל אחת מהן תטפל לבדה בלקוחותיה, ללא ניסיון מצד המאפיות המתחרות לפלוש לשטח הגזרה ולחטוף מהן את הלקוחות. התוצאה, לפי רשות ההגבלים, הייתה עליית מחירים ופגיעה בתחרות.

כתב האישום הוגש נגד 18 נאשמים. המשפט פוצל לאחר שרוב המעורבים הודו בחבירה להסדר. מלבד שנת המאסר, הוטל על שניידמן קנס של 200 אלף שקל והוא נפסל מכהונה כדירקטור בחברה ציבורית למשך 5 שנים.

מאפיית ברמן, צילום: עטא עוויסאת מאפיית ברמן | צילום: עטא עוויסאת מאפיית ברמן, צילום: עטא עוויסאת

לאור העבודה ששניידמן הודה בביצוע הסדר כובל בטרם הרשעתו, הערעור הוא על ההחלטה לקבוע שהעבירה בוצעה בנסיבות המחמירות. עניין שהוביל להטלת עונש חמור יותר עליו. "המערער אינו כופר בכך שעבר את עבירת הבסיס של הסדר כובל", נכתב בערעור. "השאלה המשפטית היא האם התקיימה פגיעה משמעותית או אפשרות סבירה לפגיעה משמעותית בתחרות בעסקים".

שניידרמן מיוצג באמצעות עוה"ד ירון קוסטליץ ואיילת כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות