אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בשוק ההון הישראלי: מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, חגי בדש, פורש צילום: אוראל כהן

דרמה בשוק ההון הישראלי: מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, חגי בדש, פורש

בדש מתכנן להקים קרן השקעות פרטית. המועמד המוביל להחליף אותו כמנכ"ל - טל קדם; בדש עוזב את בית ההשקעות לאחר 16 שנה בהן כיהן כ-4 שנים כמנכ"ל. עלות השכר השנתית של בדש ב-2015 עמדה על כ-9 מיליון שקל

28.02.2016, 14:21 | רחלי בינדמן

דרמה בשוק ההון הישראלי - לאחר 16 שנים בפסגות ו-4 שנים כמנכ"ל הודיע חגי בדש ליו"ר דירקטוריון החברה אהוד שפירא ולבעלת השליטה בחברה קרן אייפקס שבניהולה של זהבית כהן על כוונתו לפרוש מתפקידו ולצאת לדרך עצמאית חדשה. בדש צפוי לכהן כמנכ"ל בתפקיד עד סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

טל קדם המשנה למנכ"ל הוא המועמד המוביל להחליף את בדש בתפקיד המנכ"ל. מבחינת התוכניות של בדש לעתיד, ל"כלכליסט" נודע כי הוא מתכוון להקים קרן השקעות פרטית. עלות השכר השנתית של בדש ב-2015 עמדה על כ-9 מיליון שקל.

בדש הודיע על עזיבה בעיתוי מצויין כאשר את 2015 מסיים בית ההשקעות פסגות עם רווח תזרימי תפעולי (EBITDA) של 390 מיליון שקל - תוצאות שיא של בית ההשקעות.

  

יו"ר דירקטוריון פסגות ד"ר אהוד שפירא: "ברצוני להודות לחגי על תקופה בה הצעיד את החברה לביצועי שיא, זאת תוך סביבה מאתגרת בשווקים ובהיבטי הרגולציה. חגי קיבל חברה שנמצאה בתקופת משבר והצליח להביא אותה, יחד עם ההנהלה והעובדים, לבית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל שהשיא ערך הן עבור ציבור לקוחותיו והן לבעלי המניות, תוך שהוא מייצר גאוות יחידה ומחויבות בארגון".

"חגי בעיניי הוא דוגמא ומופת לדור הצעיר של המנהלים בישראל, בעל יכולות ניהול יוצאות דופן, אשר השכיל להוביל את בית ההשקעות להצלחות עסקיות וארגוניות. אני מכבד את חגי על החלטתו לעשות שינוי בקריירה וסומך על הנהלת החברה ועובדיה ברמות השונות שימשיכו להוביל את החברה להצלחות נוספות", אמר שפירא.

בדש שלח היום מייל לעובדי החברה ובו כתב בין השאר: "מזה כ-16 שנים שאני עובד בארגון המיוחד הזה, מתוכם ב-4 שנים האחרונות כמנכ"ל החברה. ביצעתי מספר תפקידים מרתקים, מקצועיים, מאתגרים ושונים ולאחר תקופה מדהימה זו, הודעתי על רצוני לצאת לדרך עצמאית חדשה. בשנים אלו, כבית ההשקעות הגדול במדינה, המנהל 7% מכספי הציבור בישראל, קידמנו רכישות ומהלכים אסטרטגיים משמעותיים בהם רכישת מבט תעודות סל וכניסה אסטרטגית לתחום הפנסיה, הביטוח והחיסכון, השגנו ביצועי השקעות בולטים לצד שמירה על זכויות העמיתים תוך עיגון אמנה למעורבות מוסדית ויצירת תקדימים חיוביים ומשמעותיים בשוק הסדרי החוב, הובלנו את התעשייה הפיננסית בקידום החיסכון והחינוך הפיננסי בישראל והגענו לשיא ברווחיות, נכסים ותוצאות עסקיות".

עוד כתב בדש: "ההובלה, העשייה המרובה, המהלכים האסטרטגיים וההישגים העסקיים בשנים האחרונות יצרו ערך רב לציבור לקוחותינו ולבעלי המניות והתאפשרו בזכות התמיכה והגיבוי המלאים של יו"ר החברה ד"ר אהוד שפירא, חברי הדירקטוריון, ובעלת השליטה בחברה אייפקס בראשותה של זהבית כהן. אך הישגים ותוצאות אלו הינן בראש ובראשונה בזכות איכות המשאב האנושי בפסגות, אשר מושתת על ערכים של מקצוענות, מחויבות טוטאלית ובלתי מתפשרת, נאמנות אמיתית והנאה מהעשייה. אני עוזב ארגון עוצמתי, בעל ערכים חזקים ותשתיות נכונות להמשך הצלחות עסקיות. משפחת פסגות היא חלק בלתי נפרד ממני והיא תמשיך להיות גם לאחר יציאתי לדרך החדשה".

 

חגי בדש, צילום: נמרוד גליקמן חגי בדש | צילום: נמרוד גליקמן חגי בדש, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות