אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל דמרי מימש אופציות בחברת חיפושי הנפט שמן - והפך לבעל עניין בה

יגאל דמרי מימש אופציות בחברת חיפושי הנפט שמן - והפך לבעל עניין בה

דמרי מחזיק כעת 9% מהחברה, אחזקה ששווה מיליון שקל. מקורבי איש הנדל"ן מסרו כי הוא אינו מתכנן מהלך ארוך טווח בשמן, אלא ניצל אופציות שהיו ברשותו

28.02.2016, 18:32 | אורן פרוינד
איש הנדל"ן יגאל דמרי שעומד בראש קבלנית הבנייה י.ח דמרי מימש ביום רביעי האחרון אופציות בחברת חיפושי הנפט הכושלת שמן שהעניקו לו מניות בשווי של 306 אלף שקל. בכך הפך דמרי לבעל עניין בחברה. דמרי מחזיק כעת 9% מהחברה, אחזקה ששווה נכון להיום מיליון שקל. בעלי מניות נוספים בשמן הם ג'קי בן זקן (3.7%), אברהם נניקשווילי (2%) וחברת ארנה שנשלטת על ידי נניקשוילי ומרכוס וובר (1.69%).

קראו עוד בכלכליסט

לפניית "כלכליסט" מקורביו של דמרי הסבירו כי הוא אינו מתכנן מהלך ארוך טווח בשמן, אלא פשוט ניצל את האופציות שהיו ברשותו כיוון שהוא מאמין שמישהו ירכוש את החברה במחיר גבוה יותר. שמן היא למעשה שלד בורסאי היום, לאחר שלפני שבועיים הודיעה לבורסה כי תוקף הרישיון שלה לחיפוש נפט מסתיים והתקבלה החלטה שלא לבקש את הארכתו - בין היתר לנוכח המלצת ועמדת המפעיל (Caspian Drilling, השותפה גם כן ברישיון) לפיה אין כדאיות כלכלית או אחרת להמשיך ולהחזיק ברישיון.
יגאל דמרי , צילום: עמית שעל יגאל דמרי | צילום: עמית שעל יגאל דמרי , צילום: עמית שעל

את חברת שמן הובילו לקראת הנפילה הגדולה גבי אשכנזי כיו"ר הדירקטוריון לצד המנכ"ל יוסי לוו. החברה דיווחה בתחילת ספטמבר 2013 על כניסה למבחני הפקה ברישיון ים 3 - הממוקם 16 ק"מ מערבית לחופי פלמחים. שמן הבהירה בשעתו כי הכניסה למבחני הפקה מגיעה לאחר שעל פי ממצאי פעולות הקידוח שבוצעו שם בחודשים שקדמו להחלטה, עלה שבמקום נמצאו "סימני נפט באיכות גבוהה" - שמצביעים על קיומה של שכבת פטרוליום בעובי 68 מטר. הממצאים התגלו לאחר שהקידוח הגיע לעומק הסופי שלו שהוא 5,700 מטר.

חודש מאוחר יותר, ב-13 באוקטובר 2013, הודיעה שמן כי מבחני ההפקה שבוצעו בקידוח גילו כי הוא יבש. וכך למעשה שלוש שנים לאחר הזכייה המפתיעה במכרז לפיתוח המאגר מול חופי פלמחים התברר שהשקעה של 176 מיליון דולר צללה לים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות