אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסטית מוול סטריט שברה את שיא העולם במירוץ אופניים נגד השעון צילום: איי פי

אנליסטית מוול סטריט שברה את שיא העולם במירוץ אופניים נגד השעון

אוולין סטיבנס, אנליסטית לשעבר בליהמן ברדרס וקרן ההשקעות גליצ'ר מזאנין, עברה מתזונה שכללה דיאט קולה מסביב לשעון לחיים ספורטיבים. כיום בגיל 32 היא בדרך לאולימפיאדה בריו דה ז'נרו

29.02.2016, 14:46 | שירות כלכליסט
אוולין סטיבנס קבעה שיא עולם חדש במרוץ נגד השעון (new world hour record). היא רכבה מרחק של 47.980 ק"מ בתוך שעה אחת בוולודרום בקולורדו ספרינגס. היא שברה את השיא הקודם שעמד על 46.882 ק"מ שנקבע ב-22 בינואר על ידי בריידי או'דונל האוסטרלית באדלייד.

קראו עוד בכלכליסט

אוולין סטיבנס. מוול סטריט לאולימפיאדה, צילום: איי פי אוולין סטיבנס. מוול סטריט לאולימפיאדה | צילום: איי פי אוולין סטיבנס. מוול סטריט לאולימפיאדה, צילום: איי פי

סטיבנס, שעבדה בעבר בתחום הבנקאות והפיננסיים, רוכבת כעת עבור קבוצת Dutch Boels Dolmans. "זה לא היה יכול להיות יום טוב יותר מזה", אמרה לאחר הרכיבה. "מעולה".

המאמן הראשון של סטיבנס, מת'יו קוסצ'ארה אמר בראיון ב-2014 כי כלל אינו מופתע מההצלחה שלה. לדבריו, הכישרון שלה הוא "1 מ-10 מיליון". "יש לה את התיאבון הנכון – פסיכולוגית ופיזיולוגית", אמר. "היא מהאסכולה הישנה, היא הארד קור – היא לוחמת".

בגובה של 1.70 מטרים ומשקל של 54.5 ק"ג, סטיבנס היא קומפקטית וחזקה.

לאחר שסיימה את לימודיה בדרטמות' ב-2005, עבדה סטיבנס כאנליסטית בליהמן ברדרס, ומשם עברה לקרן ההשקעות גליצ'ר מזאנין. חייה של סטיבנס בוול סטריט כללו 4 שעות שינה בלילה, 7 ימי עבודה בשבוע ודיאט קולה מסביב לשעון.

שנים לאחר מכן והרחק מוול סטריט, סטיבנס נחשבת כעת לאחר מרוכבות האופניים הטובות בעולם. לדבריה היא מתייחסת לרכיבה כמו שהתייחסה להשקעות: בעקשנות. לאחר שנהייתה רוכבת מקצועית היא הקדישה את כל כולה למקצוע, ושמרה על אותו ריכוז מופתי שאימצה כשהחלה בקריירה העסקית שלה. "לא נכנסים בהדרגה לעולם ההשקעות והפיננסים", היא אומרת.

"זה לא כאילו כשהתחלתי ואמרו לי לקחת את הזמן, להרגיש בנוח או ללכת הביתה בחמש אחר הצהריים. עובדים על עסקאות ופועלים במהירות ברמה הגבוהה ביותר. אם רוצים להתקדם, חייבים לנסות להשיג את זה", היא מוסיפה. "עולם ההשקעות דומה לרכיבה על אופניים. זו לא קריירה שמחזיקים בה במשך 30 שנה. ברגע שמחליטים לפצוח בקריירה ברכיבה, אז כל יום מנסים להבין כיצד אפשר להשתפר, מה צריך לעשות כיצד להתאמן, אי אפשר להיות שאננים".

בגיל 32 היא בשיא הקריירה שלה. גם לפני שקבעה את שיא העולם ביום שבת, היא צברה ניצחונות משמעותיים. הכל התחיל ב-2007, בעת חופשה בסן פרנסיסקו אחותה של סטיבנס שכנעה אותה להשתתף במרוץ מקומי, מה שבהתחלה נשמע כמו רעיון מטורף. היא שיחקה טניס באוניברסיטה, הלכה לחדר כושר ורצה לפעמים. אך היא כמעט לעולם לא רכבה על אופניים, שלא לדבר על השתתפות במרוץ.

ובכל זאת, בגיל 25 בגולדן גייט פארק, היא התחרתה בפעם הראשונה עם אופניים שהשאילה. היא התנגשה ונפצעה, אך הגיעה לקו הסיום ומיד "התאהבה".

"חשבתי שזה מעולה, ושזה מושלם עבורי", סיפרה ב-2014 על המרוץ הראשון. היא מתכוונת להשתתף הקיץ באולימפיאדת ריו. "רכיבה על אופניים הוא ספורט עם גבולות ברורים, בדומה לעולם הפיננסים, אך בעוצמה גבוהה יותר", אמרה בראיון קודם. "יש רגעי שיא ויש רגעי שפל, והכל קורה באופן מיידי – הנפילות והניצחונות. היו לי כמה זכיות גדולות, אך עוד לא הגעתי לרמה הגבוהה ביותר. ולכן אני מנסה להבין מה עליי לעשות כדי לעלות לרמה הגבוהה. אני חושבת שזה דומה גם בפיננסיים. עבור מ שמטפס בסולם הדרגות, יש חיפוש ומחשבה תמידיים – כיצד אפשר לעשות את זה אחרת או יותר טוב. זהו תהליך שהוא כל הזמן בתנועה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות