אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הכבלים והלוויין לערוץ 20: שלבו רפורמים או שהרישיון שלכם יהיה בסכנה צילום: עמית שעל

מועצת הכבלים והלוויין לערוץ 20: שלבו רפורמים או שהרישיון שלכם יהיה בסכנה

המועצה הודיעה למנהלי הערוץ כי הדרת הזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים מהווה הפרה של תנאי הרישיון של הערוץ. הערוץ בפוסט תגובה לתנועה הרפורמית: "אתם לא באמת זרם ביהדות"

29.02.2016, 11:22 | אלירן מלכי
מועצת הכבלים והלוויין הודיעה למנהלי ערוץ המורשת (ערוץ 20) כי אם ימשיכו להדיר את הזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים מהשידורים, הם יחשבו כמי שהפרו את תנאי רישיון הערוץ ויעמדו בסכנת נטילת הרישיון. זאת לאור תלונות שמשמיעה התנועה הרפורמית זה שנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

אך הערוץ לא רק שלא מתרגש ממועצת הכבלים והלוויין, אלא קורא עליה תיגר. בעמוד הפייסבוק של הערוץ פורסם פוסט שתקף את התנועה הרפורמית: "אתם אולי זרם, אבל אתם לא באמת זרם ביהדות. לבנות לעצמכם מתחם נפרד בכותל - זו לא יהדות". בהמשך נכתב: "אם בגלל מר קריב (הרב גלעד קריב, ראש התנועה ליהדות מתקדמת — א"מ) ייקחו לנו את הרישיון, שייקחו".

ערוץ 20, צילום: נדב כהן יונתן ערוץ 20 | צילום: נדב כהן יונתן ערוץ 20, צילום: נדב כהן יונתן

רק לפני כמה ימים התקפלה מועצת הכבלים והלוויין, ואפשרה לערוץ 20 להמשיך לשדר 25% תכנים כלליים שאינם קשורים למורשת. האישור שנתן הרגולטור למעשה הכשיר בדיעבד מהלכים שהערוץ הכתיב.

מערוץ 20 לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אני בעד שהערוץ יתעקש לא לשלב רפורמיים ויוזמנו לשימוע שאותו יסקרו בערוץ וידאגו
אני בעד שהערוץ יתעקש לא לשלב רפורמיים ויוזמנו לשימוע שאותו יסקרו בערוץ וידאגו לחשיפה נרחבת גם בערוצי הטלוויזיה האחרים וכן ברדיו ובעיתונות הם צריכים להתמודד עם הטענות ! הם צריכים להגיד שהרפורמיים לא יהודים ולהוכיח את זה כך שהמון העם יבין מה שורש ההתנגדות! הם צריכים להגיד שחשיפה דומה, החרדים והמתנחלים] שמהווים לפחות 30% מהעם לא מקבלים כבר שנים (ומעולם לא קיבלו), וזה מבלי לפרט על ההזדמנות לספק תכנים של אוכלוסיות אלה, אלא רק על חשיפה שלהם בכל אמצעי המדיה ביחס לאחוז שלהם באוכלוסייה שכידוע רק גדל עם השנים ולכן יש פה ניסיון אכיפה בררנית על סמך השקפות עולם של התובעים והמתלוננים! הם צריכים להגיד שיש זכות לאוכלוסיות מסוימות לחופש דת על פי הדמוקרטיה אשר יכול להתבטא גם בכך שהם רוצים שלפחות ערוץ אחד יהיה נקי מתכנים של זרמים מיסיונרים כמו הרפורמיים שלא קשורים ליהדות על פי השקפתם ואף מתנגדים (בפועל! - כי בדיבורים הם אלופים) והתנגדו במוצהר בעבר לכל מה שקשור להקמת המדינה (מחקו אותה מהתפילות שלהם!) ומנסים לקבל לגיטימציה פה על הכר הפורה של הסתה נגד היהדות ה'קשוחה' עכשיו כאשר המדינה הוקמה על ידי אנשים אחרים ודיי סבבה פה בסך הכל הם מנסים להרחיב אחיזה ולהשיג את תומכים שיאזנו את מצבם הדמוגרפי מאחר ורוב צאצאי הרפורמיים יוצאים מהקהילה. יש פה ניצול ודמגוגיה, 80% מהיהודים בארץ (הכוללים חרדים, דתיים, מתנחלים , ומסורתיים שזה הזרם הכי גדול, וגם סתם חילונים שמכבדים יהדות - יש עדיין כאלה) יתנגדו לבר-מצוות לכלבים ולחתונות עם כומר ולהשקפת השמאל הקיצונית של הרפורמיים.
דמוקרטיה יהודית , ישראל  |  29.02.16
1.
מי מרכיב את המועצה
בבקשה חישפו בפני הציבור את האנשים שמרכיבים את מועצת הכבלים והלויין ואת הישתייכותם הפוליטית,ומבקש לדעת למהנייה כזאת לא נעשית לערוצים האנטי ציוניים 10 22 שלא משלבים בצורה מאוזנת חצי חצי כתבים והוגי דעות מהימין וכל ה״חכמים״ שלהם בעלי דעות פוליטיות סמאלניות קיצוניות שחותרות ומסיתות נגד הממשלה והעומד בראשה.ומשחירים מידי יום את פניהם של תושבי יהודה ושומרון היהודים.
גקי  |  29.02.16